Укус дуже небезпечний: в українському заповіднику вперше з’явився рідкісний павук (фото)

Нові павуки вже розвинули активність — місцеві жителі неодноразово повідомляли, що бачили їх.

Павуків Eresus moravicus знайшли в Одеській області / фото Нацпарк «Тузлівські лимани»

У Національному природному парку «Тузлівські лимани» в Одеській області вперше з’явився рідкісний павук.

Як повідомляє адміністрація парку, мова йде про чорну товстоголовку (Eresus moravicus) — це яскравий, гарний, рідкісний вид павука. «Він вперше зафіксований науковцями на території нацпарку. Раніше вважалось, що в Україні мешкає лише Eresus кollari (інший вид — УНІАН). Проте ревізія колекцій і надходження нового матеріалу підтвердили присутність в нас ще одного виду», — розповіли у заповіднику. 

Ці види мають фенологічні відмінності — kollari — активні восени, moravicus — весною та на початку літа

Павуків Eresus moravicus знайшли в Одеській області / фото Нацпарк «Тузлівські лимани»

За словами вчених, укус таких павуків дуже небезпечний, але не смертельний. Його отрута викликає сильний біль і оніміння навколо місця укусу, яке триває 3-6 днів. Зазначається, що нові павуки розвинули певну активність — місцеві жителі вже неодноразово повідомляли, що бачили їх в Ізмаїльському районі.

«Будьте уважними і дивіться під ноги. Жодна тварина не нападе першою, доки не відчує від вас загрози», — застерігає адміністрація нацпарку.

В Одесі врятували дитинча ондатри, яке винесло в море через підрив Каховської ГЕС

Це попередні цифри: екологічні збитки від підриву Каховської ГЕС перевищили 55 мільярдів гривень

На Одещині до берега прибило самку оленя

Цікаві новини Одеської області — сьогодні це варто прочитати

Як повідомляв УНІАН, у травні до Національного природного парку «Тузлівські лимани» завітали рідкісні птахи — червонокнижні сиворакші. Щоб дістатися України, вони подолали шлях від Південної Африки — 6 тис. км.

Також стало відомо, що в Одеській області вперше почали гніздитися рідкісні «фенікси» — так називають рожевих фламінго.

Довідка УНІАН. Павуки Eresus moravicus живуть у норах, вистелених павутиною. Часто ховаються під листям. Розмір самців Eresus кollari сягає 8-11 мм. Вони мають яскраво-червоне черевце з чотирма чорними цятками. Самки трохи більші — 9-16 мм. Moravicus — більший за розмірами, і самки мають жовту облямівку головогрудей.

У вересні самці на кілька днів перебираються у нору до самки для спарювання, після якого вмирають. Потім самиці виготовляють кокон, у якому може визріти до 80 яєць. Вдень «мати» може виносити кокон погрітися на сонці, а на ніч ховає його у нору. Коли приходить час появи потомства на світ, вона заплітає павутиною вхід в нору і вмирає, після чого слугує їжею для своїх малюків, які до весни не покидають свого місця народження. 

Джерело

Новости Украины