Уряд планує збільшити мінімальні ціни на алкоголь

Уряд планує збільшити мінімальні ціни на алкоголь

Фото: spirt-vodka.ru На горілку та лікеро-горілчані вироби планується підвищити ціни на 13%, віскі, ром і джин — на 25%, коньяк (бренді) — на 11-12%.

Кабмін розглядає можливість підвищити роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби на 13%.

Міністерство економіки і торгівлі розробило проєкт постанови Кабінету Міністрів Про внесення змін до додатку до постанови Кабінету міністрів України від 30 жовтня 2008 року №957. Цей документ передбачає підвищення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на деякі види алкогольних напоїв.

У Мінекономіки зазначають, чинний розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на алкогольні напої встановлено відповідною постановою Кабінету Міністрів №748 у вересні 2018 року, окрім роздрібних цін на ігристі вина та газовані винні напої.

Зокрема роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби планується підвищити на 13%, віскі, ром і джин — на 25%, коньяк (бренді) — на 11-12%.

Розцінки на виноробну продукцію, зокрема, звичайні (неігристі) вина буде підвищено на 62%. Сидр, перрі (грушевий сидр), вина, вермути та інші зброджені напої (зокрема, суміші зі зброджених напоїв і суміші на основі зброджених напоїв), фактична міцність яких вища за 1,2% об’ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 22% об’ємних одиниць етилового спирту, — на 61-71%; на вина ігристі та газовані винні напої — на 28%.

Примітки до постанови доповнять новим пунктом, згідно з яким мінімальна роздрібна ціна на виноробну продукцію в упаковці типу Tetra-Pak та Bag in box визначатиметься як похідна від затвердженої мінімальної ціни на відповідну продукцію в скляній тарі місткістю 0,7 л, в іншій тарі місткістю 0,7 л і 0,7 л, а також в іншій тарі ємністю 1 л із коефіцієнтом 0,85.

Усі зміни в описах товарів та їх угруповання за кодами згідно з УКТЗЕД приведуть у відповідність до Податкового Кодексу України. 

Нагадаємо, за інформацією Дежстату України, з квітня по червень 2023 року алкоголь та тютюнові вироби подорожчали на 0,8%.

Додамо, що виробництво пива в Україні за перші сім місяців 2022 року знизилося на 31,6%, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Джерело

Новости Украины