КИЇВ. 14 червня. УНН. Кабінет міністрів України ухвалив рішення, яке дозволить продовжити програму портфельних гарантій на державній основі на суму 7,8 млрд грн. Про це УНН повідомляє з посиланням на Урядовий портал.
Цитата
«Сьогодні, 13 червня, Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про надання державних гарантій на портфельній основі у 2023 році», — йдеться в повідомленні.
Деталі
Повідомляється, що проект постанови розроблений Мінфіном для збільшення доступу до кредитування суб’єктів господарювання мікропідприємництва, малого та/або середнього підприємництва (ММСП), які не мають достатнього для банків забезпечення за запозиченнями, завдяки частковому гарантуванню державою портфеля кредитів для таких позичальників.
«Прийнятим Урядовим рішенням встановлено можливість надання державних гарантій 9 банкам-кредиторам, що пройшли відбір для отримання частково гарантування державою зобов’язань за портфелем кредитів ММСП, а також граничний розмір таких гарантій. За результатами отриманих від банків заявок затверджено граничні розміри надання державних гарантій на портфельній основі на загальну суму до 7 794 млн гривень», — зазначається в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд схвалив постанову про посилення Експортно-кредитного агентства: що це означає
Довідково
Бюджетним кодексом України передбачено можливість надання державних гарантій на підставі рішення Кабінету Міністрів України для забезпечення часткового виконання боргових зобов’язань за портфелем кредитів банків-кредиторів, що надаються суб’єктам господарювання мікропідприємництва, малого та/або середнього підприємництва – резидентам України, у розмірі, що не перевищує 80 відсотків загальної суми таких боргових зобов’язань за портфелем кредитів та 80 відсотків — за кожним окремим кредитом.
Порядок відбору банків-кредиторів, умови надання державних гарантій на портфельній основі, плата за надання таких гарантій затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року № 723 «Деякі питання надання державних гарантій на портфельній основі».
Джерело: УНН