Уряд України виділить 20 мільярдів гривень для страхування суден, які експортуватимуть зерно

КИЇВ. 17 липня. УНН. У разі припинення зернової угоди уряд України заклав до бюджету кошти для страхування суден, які будуть перевозити зерно альтернативними шляхами. Проте інші варіанти експорту не достатні для стабільного постачання зерна в інші країни, повідомив під час брифінгу народний депутат та член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук, передає УНН.

Цитата 

“Якщо угода не буде працювати, то уряд України заклав у бюджет 20 мільярдів гривень для страхування суден та вантажів, які будуть знаходитись на них та які будуть готові під ризиками заходити під завантаження”, — сказав Соломчук.

Деталі 

Якщо угода буде припинена, то в Україні ще залишаться альтернативні шляхи, через які можна експортувати зерно, та забезпечувати світ сільськогосподарською продукцією. 

“Найбільше по експорту є перевезення по Дунаю. На сьогодні, це 3 млн тонн. На жаль, через західні кордони: Польські, Угорські, Словацькі, об’єми експорту дуже маленькі, а саме до 300 тисяч тонн на місяць. Також є доступний експорт автошляхами через Румунію. І якщо по чорному морю взагалі не буде можливості експортувати, то орієнтовно ми точно зможемо 3.7-3.8 мільйона тонн забезпечувати світ сільськогосподарською продукцією”, — повідомив Дмитро Соломчук. 

Також він повідомив, що через альтернативні шляхи Україна хоч і зможе експортувати зерно, проте цього буде замало. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сьогодні завершується дія зернової угоди – чи є шанс на продовження? 

“Альтернативними шляхами через сухі порти, якщо врахувати контейнерні постачання, постачання зерновими вагонами, постачання вантажівками, постачання малими суднами по Дунаю. Якщо домовимось про перевантаження у Румунії, то можна наростити орієнтовно в цьому році до 4.5 мільйонів тонн. Але це також мало, бо враховуючи, скільки наші аграрії вирощують, для стабільного експорту в Україні потрібно об’єм в 6 млн тонн”, — сказав депутат. 

Нагадаємо 

Термін дії угоди про експорт українського зерна спливає 17 липня. Зазначається, що за 11 місяців роботи зернового коридору українські аграрії змогли експортувати мільйони тонн зерна. 

У разі призупинення угоди основні ринки, які потребують найбільше української продукції, це ринки Африки, Азії та Близького Сходу. Затримка з логістикою та неможливість вчасно доставити продукцію породжуватиме нові виклики з голодом. 

Також радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван вважає, що можливий вихід росії із зернової угоди коштуватиме москві великих дипломатичних витрат. 

Джерело: УНН

Новости Украины