За інформацією: Суспільне Чернігів.
ФОТО: Суспільне Чернігів
З 2,5 тисячі перевірених укриттів області 314 виявились закритими, а 614 непридатними для використання. Такі результати комісійних перевірок сховищ оприлюднив 28 червня на брифінгу в Чернігівській ОВА заступник начальника головного управління ДСНС в області Дмитро Безкостий. Більш ніж половина з них у Чернігові.
Заступник начальника головного управління ДСНС в Чернігівській області Дмитро Безкостий. ФОТО: Суспільне Чернігів"По місту Чернігову обстеженню підлягав 1 291 об’єкт, з яких зачиненими виявились 159, тобто 12,5 %, не придатні 355".
314 перевірених укриттів в області виявилися закритими під час оголошень повітряної тривоги.
Заступник начальника ГУНП в області Дмитро Лось. ФОТО: Суспільне Чернігів"На лінію 102 було 22 звернення, а більша частина, 19 звернень, це по місту Чернігову. Де як у нічний час, так і в час повітряних тривог були закриті укриття. Одна скарга була по Ніжину й дві скарги по Прилуках", — зазначив заступник начальника ГУНП в області Дмитро Лось.
Директор департаменту з питань цивільного захисту Чернігівської ОДА Сергій Болдирев. ФОТО: Суспільне Чернігів"І це вже дуже схоже на саботаж, тому зрозуміле рішення РНБО посилити кримінальну відповідальність і можливість доступу", — говорить директор департаменту з питань цивільного захисту Чернігівської ОДА Сергій Болдирев.
26 червня Володимир Зеленський увів в дію рішення РНБО щодо безпеки сховищ. Ним, серед іншого, пропонують криміналізувати відповідальність за неналежне утримання укриттів та ненадання до них доступу. А також доручили привести сховища до ладу до 25 липня та притягнути до дисциплінарної відповідальності посадовців.
Радник начальника Чернігівської ОВА Андрій Подорван. ФОТО: Суспільне Чернігів"Рада оборони рекомендувала міськраді притягти до відповідальності осіб, які опікуються укриттями та сховищами у місті Чернігові. Мова про чиновників міськради, які відповідають за організацію і забезпечення цивільного захисту в Чернігові", — каже радник начальника Чернігівської ОВА Андрій Подорван.
Нагадаємо, відділ захисту цивільного населення у Чернігівській міськраді очолює Григорій Годун. Реагуючи на рішення РНБО, виконувач обов'язків міського голови Олександр Ломако повідомив, що питанням безпеки, до яких належить і облаштування укриттів, мала б займатися міська військова адміністрація.
"Ми вважаємо, міська рада, що діяльність МВА в плані укриттів та безпекової ситуації в місті недостатньою, неефективною. Зараз це підтвердило РНБО своїм рішенням, дали місяць на виправлення", — говорить Ломако.
Виконувач обов’язків міського голови Чернігова Олександр Ломако. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Згідно з Кодексом цивільного захисту, відповідальність за заходи з цивільної оборони покладаються на місцеве самоврядування. Приміром, якщо це багатоповерхівка ЖЕКівська, то, відповідно, ЖЕК відповідає за неї", — стверджує Подорван.
За словами Ломака, днями у Чернігові затвердять склад комісії, яка перевірить усі укриття міста та складе акти огляду. Згідно з ними місто закуповуватиме обладнання для укриттів, якого не вистачає.
Начальник міського відділу з питань цивільного захисту Григорій Годун. ФОТО: Суспільне Чернігів"Я зібрав інформацію від ЖЕКів, нам потрібна сума близько дев'ять мільйонів гривень", — каже начальник міського відділу з питань цивільного захисту Григорій Годун.
Детальніше дивіться у сюжеті: