З дитячими кімнатами і генераторами: на Черкащині запрацювали «Пункти незламності»

Суспільне Черкаси

Із 1 жовтня на Черкащині запрацювали понад дві сотні "Пунктів незламності". Вони прийматимуть людей у разі блекауту. У 2023-му їх на 30 більше, ніж торік.

Чи не найбільше таких прихистків облаштували у закладах освіти, розповів Суспільному директор обласного департаменту цивільного захисту Сергій Озеран.

Директор однієї із черкаських шкіл Валерій Завіновський розповів: такий пункт діятиме і у їхньому закладі. Цьогоріч для його облаштування залучили вісім приміщень.

Клас для першачків діятиме як дитяча кімната. Там уже є дивани, чайник та бокси з іграшками.

Суспільне Черкаси

"Мабуть, найбільш популярна кімната нашого "Пункту незламності" — та, до якої підведена електроенергія від генератора. Там є додаткові джерела освітлення, можна зарядити гаджети, скористатися інтернетом, а ще — вода та чайник, який працює від генератора", — розповів пан Валерій.

Приміщення шкільної їдальні в разі блекауту діятиме як кімната для обігріву, зазначив директор школи.

Суспільне Черкаси

Мають напоготові генератори і теплову гармату:

"Ми в своєму розпорядженні маємо два генератори потужністю по п'ять кіловатів, але для нашого приміщення в якості "Пункту незламності" цього дещо малувато. Також ми маємо теплову гармату. Вони працюють на рідкому пальному".

Суспільне Черкаси

Талони на пальне надала міська влада.

Окрім палива, отримали біотуалети і ліжка з ковдрами. В планах — облаштувати кімнату матері й дитини. Для наймолодших гостей мають суміші та підгузки. Наявних ресурсів вистачить, аби прийняти пів тисячі людей, розповів Валерій Завіновський.

Суспільне Черкаси

"Наше приміщення призначене для тимчасового укриття, і у випадку надзвичайної ситуації ми зможемо прийняти саме ту кількість людей, яка може там розміститися, а це 450", — пояснив він.

Суспільне Черкаси

Черкасець Назарій Вівчарик водить доньку до цієї школи. Розповів: торік під час відключення електроенергії приходив працювати у тамтешній "Пункт незламності":

"Було таке, що вимикали світло і була важлива робота, яку треба було виконати. Я знав, що неподалік є "Пункт незламності", протестував, прийшов, скористався. Було зручно, це недалеко від дому, інтернет є, можна було попрацювати. Ми орієнтуємося на те, що все буде добре, але в разі чого будемо також приходити туди".

Суспільне Черкаси

Наразі працівники школи чекають на графік роботи пункту. Заступниця директора Яніна Харченко розповіла, що досвід чергування в ньому вже має:

"В нас існувало таке нововведення, як "телефончик", він так і називався – зв'язок із "Пунктом незламності". Будь-який відвідувач, будь-який учитель, працівник школи мав змогу зателефонувати на цей номер і йому надавали інформацію. Ми приймали людей, слідкували, щоб їм було комфортно".

Суспільне Черкаси

Джерело

Новости Украины