За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Вода. Getty Images
У Тернополі з першого липня встановили нові ціни на воду. Кубічний метр з водопостачання і водовідведення вартуватиме 72,78 гривень.
Таке рішення прийняли на засіданні виконавчого комітету, повідомляють на сайті Тернопільської міської ради.
Відповідно, з 1 липня 2026 року для населення та юридичних осіб встановлили такі тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення для КП "Тернопільводоканал" (без ПДВ):
• централізоване водопостачання – 38,46 гривень за 1 метр кубічний;
• централізоване водовідведення – 34,32 гривень за 1 метр кубічний.
У міській раді зазначили, що для підтримки мешканців громади, виконавчий комітет прийняв рішення про запровадження додаткової місцевої пільги у зв’язку зі зміною тарифів на водопостачання та водовідведення.
"За рахунок коштів міського бюджету компенсуватиметься різниця між показниками загальнобудинкового лічильника води та сумою показників квартирних лічильників, переданих мешканцями. Тобто, якщо між обсягом води, зафіксованим загальнобудинковим лічильником, та сумарними показниками квартирних лічильників виникатиме різниця, її вартість покриватиметься коштом міського бюджету. Це дозволить уникнути додаткового фінансового навантаження на мешканців багатоквартирних будинків", — йдеться у повідомленні.
В Тернопільській міськраді кажуть, що «Тернопільводоканал» надалі нараховуватиме та відображатимев платіжних документах обсяги води, що виникають як різниця між показниками загальнобудинкового та квартирних лічильників. Проте вартість цієї різниці компенсуватиметься за рахунок коштів міського бюджету. Тому відповідні суми й надалі відображатимуться у платіжках, однак не виставлятимуться мешканцям до оплати.
"Необхідність перегляду тарифів зумовлена суттєвим зростанням виробничих витрат підприємства та тривалим застосуванням тарифів, розрахованих на основі економічних показників 2020–2021 років. Впродовж 2023 року та січня–травня 2024 року для всіх споживачів діяли тарифи на рівні 2022 року, які не забезпечували покриття фактичних витрат підприємства. З червня 2024 року для населення продовжували застосовуватися тарифи, що діяли станом на 24 лютого 2022 року, тоді як вартість основних складових собівартості послуг суттєво зросла", — повідомляють в міській раді.
Там зазначили, що за останні роки вартість електроенергії зросла більш ніж у два рази. Ціни на паливно-мастильні матеріали і на реагенти збільшилися в середньому у три рази. Майже вдвічі збільшилися витрати на податки та збори. Також зросли витрати на оплату праці, збільшилися витрати на амортизацію, виробничі інвестиції та проведення ремонтних робіт.
"Розрахунок тарифів сформовано відповідно до вимог чинного законодавства України та з урахуванням фактичних витрат підприємства на електроенергію, паливно-мастильні матеріали, оплату праці, податки, амортизацію, виробничі інвестиції та інші необхідні складові для забезпечення безперебійного надання послуг водопостачання та водовідведення", — повідомляють в міській раді Тернополя.
