За інформацією: Суспільне Вінниця.
Обмін військовополоненими 6 травня. Telegram/Zelenskiy
П'ятьох захисників з Вінниччини повернули з російського полону під час чергового обміну військовополоненими, який відбувся 6 травня.
Додому повернулися військові Назар, Іван, Руслан, Павло та Радж, повідомив на Facebook-сторінці голова обласної ради Вячеслав Соколовий.
Звільнені з полону оборонці. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Серед звільнених — Іван Кухар (2000 року народження). Оборонець родом з міста Бару. У 2020 він закінчив військову академію в Одесі за спеціальністю "військова розвідка". Оборонець — помічник начальника штабу, начальник розвідки 1 батальйону 56 ОМПБр. Україну захищав на Донеччині. Про це Суспільному відомо з власних джерел у громаді.
Також додому повернувся Радж Янопуло (2000 народження). З 21 листопада 2023 військовий вважався зниклим безвісти у районі Вербового Запорізької області, повідомили нам джерела у поліції.
Серед звільнених і Павло Данилюк (2003). Оборонець з Тульчинської громади на Вінниччині, повідомила на Facebook-сторінці "Підслухано у Тульчинському районі" Наталя Ткаченко. За її словами, захисник зник 7 грудня 2023 на Куп'янському напрямку.
Під час обміну з російського полону звільнили й Назара Томашевського (2001 року народження). Військовий родом з Хмільницького району. З серпня 2024 року він вважався зниклим безвісти в районі Торецька на Донеччині. Про це Суспільному відомо з власних джерел у поліції.
Звільнені з полону прикордонники. Державна прикордонна служба України
Також Суспільному стало відомо з власних джерел, що серед звільнених — прикордонник Могилів-Подільського прикордонного загину Владислав Денисюк (2001 року народження). Оборонець зник безвісти у жовтні 2023 в районі Макіївки на Луганщині.
В Україну 6 травня загалом повернули 205 захисників. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у Facebook.
"Вони були розкидані по багатьох російських регіонах, увʼязнені тюремною системою з єдиним завданням: знущання і знищення людяності", — написав Зеленський.
Звільнені з полону захисники. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Серед звільнених — військові ЗСУ, зокрема Військово-морських, Повітряних сил, Десантно-штурмових військ, Сил ТрО, а також Нацгвардії, Держприкордонслужби, повідомили на Facebook-сторінці Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
Звільнені з полону захисники. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Визволені оборонці захищали Україну на Донецькому та Луганському напрямках, на Запоріжжі та Харківщині, у Херсонській, Сумській та Київській областях, а також це захисники з гарнізону Маріуполя.
Що відомо про крайні обміни
19 квітня додому повернулися 277 воїнів. Це військові Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної спеціальної служби транспорту та прикордонники. Вони захищали Маріуполь та інші напрямки на Донеччині, Херсонщину, Запоріжжя, Луганщину.
19 березня Україна повернула додому 175 полонених в обмін на 175 росіян. Серед звільнених — військові ЗСУ і Нацгвардії, прикордонники, бійці територіальної оборони та ВМС. Також були оборонці Маріуполя і ті, хто брали участь у Курській операції. Повернули й 22 військовослужбовців після важких поранень.
15 січня під час репатріації з РФ в Україну повернулися 25 важкохворих та поранених українських громадян. Серед них — військові та цивільні.
5 лютого відбувся обмін полоненими між Україною та РФ у форматі 150 на 150. Тоді вдалося звільнити — воїнів Військово-Морських сил, які потрапили в полон у Маріуполі та Запорізькій області, Повітряних сил, військових Десантно-штурмових та Сухопутних військ, 22 нацгвардійців, 19 прикордонників, тероборонівців, а також поліцейського.