За дорученням Президента «Одеський припортовий» готовий почати роботу — голова правління ОПЗ

КИЇВ. 14 серпня. УНН. АТ «Одеський припортовий завод» на виконання доручення Керівника Офісу Президента за результатами робочої поїздки Президента до Одеської області та розпорядження прем’єр-міністра підготувало виробничі потужності підприємства до пускових операцій. Про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомив голова правління акціонерного товариства та голова її профспілки Володимир Дрібноход.

Контекст

АТ «ОПЗ» з 18 вересня 2021 року перебуває у стані простою, що негативно впливає на фізичний стан його унікального високовартісного обладнання та призводить до його суттєвих руйнацій (недотримання температурного режиму, вплив вологого морського повітря, тощо). Подальший простій основних виробничих потужностей АТ «ОПЗ» призведе до невідворотних процесів руйнації обладнання та втрати флагмана хімічної галузі України. Запуск основних потужностей АТ «ОПЗ» дасть можливість для наповнення бюджетів всіх рівнів, збереження трудового колективу, модернізації виробництва та інших важливих заходів.

За словами Дрібнохода, після робочої поїздки Володимира Зеленського на Одещину 31 травня поточного року керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак звернувся до очільника уряду Дениса Шмигаля з проханням розробити план заходів щодо запуску потужностей ОПЗ та початку його роботи.

Цитата

«Станом на 1 серпня на підприємстві було проведено всі необхідні ремонтно-ревізійні роботи й наразі виробничі потужності АТ «ОПЗ» знаходяться у стані готовності до пускових операцій», — підкреслив голова правління підприємства.

Говорячи про проведену роботу він повідомив, що для забезпечення заводу основною сировиною було укладено договір з ТОВ «Компанія Агроторггруп» на постачання аміаку рідкого технічного та карбаміду. Також відбулися переговори, за результатами яких досягнуто згоди з контрагентами щодо постачання природного газу та електроенергії.

«Все це за найнижчими цінами, враховуючи ринкову кон’юнктуру на цей час. Усі дії були узгоджені з Фондом державного майна як основним акціонером підприємства від імені держави та Наглядовою радою АТ «ОПЗ»», — підкреслив очільник ОПЗ.

Він додав, що з урахуванням ситуації в країні Наглядовою радою, правлінням, керівниками підрозділів та профспілковим комітетом АТ «ОПЗ» були обговорені можливі додаткові ризики щодо запуску основних виробничих потужностей у період військового стану в Україні.

«Трудові колективи всіх підрозділів висловили єдину думку про необхідність запуску підприємства. Позитивне вирішення вказаного питання є вкрай важливим для АТ «ОПЗ», як для флагмана хімічної галузі країни», — підкреслив Володимир Дрібноход як голова профспілки ОПЗ.

Нагадаємо

Голова Фонду Держмайна Рустем Умеров заявляв у квітні поточного року, що вже у травні може бути розблокована так звана «велика приватизація». Для цього необхідне рішення парламентарів. Тоді ж Умєров озвучив і плани приватизації – першими «з молотка» планується продати Одеський припортовий завод, Центренерго, Об‘єднану гірничо-хімічну компанію, Запорізький титано-магнієвий комбінат та завод «Індар», який займається виробництвом інсуліну.

За тодішніми оцінками Bloomberg, від «великої приватизації» держбюджет міг в найкращому випадку отримати 400 млн дол.
Раніше, у 2016 році, Фонд держмайна двічі виставляв «Одеський припортовий завод» на приватизацію. Тоді стартова ціна лише ОПЗ була 500 млн дол., а потім її опустили до 200 млн дол.

Рішення про приватизацію ОПЗ викликало значну хвилю негативу серед експертного середовища. Зокрема, економіст Андрій Новак заявив, що проводити приватизацію «Одеського припортового заводу» під час війни є злочином проти держави. За його словами, під час воєнних дій вартість усіх державних активів є мінімальною через ризики, пов’язані з війною, а тому й надходження до бюджету від такої приватизації будуть мінімальними.

У свою чергу економічний експерт Олексій Кущ зазначав, що російські олігархи зацікавлені мати контроль над «Одеським припортовим заводом», а тому вони можуть намагатися взяти участь у приватизації підприємства, використовуючи іноземні фірми-прокладки.

Аналогічну думку висловив й економічний експерт Борис Кушнірук, за словами якого однією з важливих частин інфраструктури ОПЗ є аміакопровід, який сполучає його із російським «ТольяттіАзотом» — тому потенційний покупець ОПЗ буде зацікавлений у відновленні роботи аміакопроводу та зв’язків саме з рф.

Щодо економічної складової, то експерт з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень Єгор Киян з приводу приватизації ОПЗ зазначив, що наразі вона є недоцільною, адже, окрім воєнних ризиків, існують й економічні чинники, які впливають на знецінення цього активу. Тому, на його думку, приватизація заводу може завершитися розпродажем матеріальних активів підприємства, адже за таких умов інвестори не розглядатимуть ОПЗ саме як бізнес-актив. А відносно внутрішньо-політичної складової питання приватизації ОПЗ політолог Володимир Цибулько зазначив, що бажання влади приватизувати завод — не що інше, як підігрування певним бізнес-групам України для консолідації коштів під майбутні вибори.

Джерело

Новости Украины