За інформацією: Суспільне Чернігів.
Місцева жителька Надія Тищенко. Суспільне Чернігів
Як розповів Дмитро Федоров, у 2017-2020 роках ситуація з водою була змінна.
"Весною велике водопілля, високий рівень води. Влітку рівень води падав настільки, що рівень колодязної води падав до мілини".
У 2023 році, у межах обласної програми "Питна вода", у Деснянці пробили свердловину. 60% робіт фінансував обласний бюджет, 40% – місцевий.
"Згідно з цим проєктом було пробито свердловину глибиною 142 метри і встановлено водорозбірну колонку. Тобто це нова свердловина, яка може пропрацювати 50 років і від неї буде запитано все село, близько 330 жителів", — каже Федоров.
Голова Новобілоуської громади Дмитро Федоров. Суспільне Чернігів
До цієї свердловини під'єднають централізований водогін, що нині будують у селі. З бюджету громади на проведення робіт спрямували понад три мільйони гривень. Матеріали надали донори, говорить голова громади.
"Благодійний фонд «НЬЮ ВЕЙ» передав нам сім кілометрів матеріалів. І коштом бюджету місцевої ради відбувається оплата робіт даного будівництва. Проєктом передбачено забезпечення села Деснянка без підключення місцевого населення".
Трактор копає яму для водогону. Суспільне Чернігів
Поки ведуться роботи, люди можуть підключатися до водогону. Так зробила і місцева жителька Валентина Балуба. Говорить, вода у її колодязі має рудий відтінок
"Вирішила, що якщо не буде води у колодязі. Проведу вже як-небудь сюди, як хто тут буде жити. Бо в мене син помер, так я сама живу".
Місцева жителька Валентина Балуба. Суспільне Чернігів
75% робіт з будівництва водогону вже виконали, каже Дмитро Федоров. Повністю завершити його планують за півтора місяця. Також згодом додатково встановлять насос та водонапірну башту.
Село Деснянка стане дванадцятим населеним пунктом із 22-х у Новобілоуській громаді, який матиме централізоване водопостачання.