Суспільне Черкаси
Пляж "Митницький", що у Черкасах, не придатний для купання. Відповідну заборону оголосили після результатів аналізу проб води з Дніпра. У них виявили мікроорганізми, які можуть викликати захворювання на гострі кишкові інфекції, розповіла Суспільному завідувачка відділу епіднагляду обласного центру контролю та профілактики хвороб Світлана Нікітюк.
За словами Світлани Нікітюк, також відповідні мікроорганізми, які можуть викликати захворювання на гострі кишкові інфекції, виявили у воді на одному з пляжів у селі Червона Слобода по вулиці Берегова.
9.30 година. На вході до "Митницького пляжу" табличка – "Купатися заборонено". На самому ж березі жодного відпочивальника, але не через заборону, а тому, що погода не сприяє, розповів начальник дільниці пляжів КП "Благоустрій" Володимир Сухомудренко. Хоча від початку дії заборони охочих поплавати було чимало, зазначив він:
"Відпочивальники навіть не розходилися і під час встановлення цих знаків про заборону купатися".
Суспільне Черкаси
Серед відпочивальників — черкасець Віктор Тараненко. Приходить сюди щодня. Про заборону не чув, та купатися буде все одно:
"Я постійно купаюся, не лише влітку, а й восени, взимку навіть теж купаюсь".
Черкасець Володимир Мулик купається сам і не забороняє дітям. На пляж прийшов із двома синами. Про заборону знає, та на неї не зважає:
"Не знайшли ми цього коронавірусу в свій час, перехворіли, але не бачили, який він. Ми перепливали, не бачили, які ці вібріони, так що, живемо на природі і будем жити в природі".
Черкасець Володимир Мулик. Суспільне Черкаси
Не лякає наявність мікроорганізмів у воді рибалок. Пан Віктор у це взагалі не вірить:
"Я не боюся, тим більше, що я її сиру рибу не їм. Смажимо, варимо, що ж ще можна робити ще з рибою. У нас багато чого розказують, але не все правда".
За словами начальника дільниці пляжів, попереджувальні знаки встановлені і є в наявності інформація про результат аналізу вони. Решта залежить від відповідальності кожного, зауважив Володимир Сухомудренко:
"Фізично ми не маємо права заборонити купатися. Завдання полягає у роз’яснювальній роботі і виставленням знаків попередження. Хто береже своє здоров’я, шукає інші місця відпочинку, хто ні — то приходить і купається".
Як зазначила Світлана Нікітюк, нехтувати рекомендаціями не слід:
"Фахівці виявили так званий холероподібний вібріон. Він не є збудником холери, але він може викликати гострі кишкові інфекції".
Суспільне Черкаси
Якщо ж вже людина і купається, то слід дотримуватися певних правил.
"Не варто ковтати воду, для пиття використовувати лише бутельовану воду гарантованої якості, не мити річковою водою овочі, фрукти", — пояснила Світлана Нікітюк.
Повне відео