Забруднення органічного характеру потрапило у Сейм з цукрового заводу на Курщині, — Міндовкілля

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Мертва риба у річці Сейм та дорожній знак «Курськ». Суспільне Чернігів / Getty Images

За результатами проб води у річках Сейм та Десна, які відбирали 10 вересня, зафіксували забруднення органічного характеру. Воно 14 серпня потрапило у річку Сейм із цукрового заводу в селищі Тьоткіно Курської області РФ.

Про це повідомляє Міндовкілля у своєму Telegram-каналі.

За їх інформацією, станом на 11 вересня, забруднення по річці Десна просунулось до села Ладинка на Чернігівщині. При візуальному огляді забруднення фіксується точково і не має однорідного характеру. Запах зменшується порівняно з річкою Сейм, а на воді спостерігається загибла риба, яка підіймається з дна річки.

Основна маса забруднення протягом останньої доби переміщувалася з орієнтовною швидкістю — 15-18 км/добу, — йдеться у повідомленні.

"Найгірші значення основних показників забруднення на річці Десна фіксуються у селі Боромики та місті Чернігів. Вміст розчиненого кисню за останню добу значно підвищився і становить 4,1-3,95 мгО2/дм³ (норма не менше 4 мгО2/дм³). Хімічне споживання кисню перевищує норму до 1,6 раза і перебуває в межах 27-48 мгО/дм³ (норма 30 мгО/дм³). Також тут фіксується перевищення вмісту марганцю у 2-2,8 раза".

Також фіксується покращення якості води у Сеймі на Чернігівщині, зокрема збільшується вміст розчиненого у воді кисню та хімічного споживання кисню.

Нагадаємо, що раніше в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако припускав, що забруднення річок Сейм, а потім Десни сталося через знищення росіянами очисних споруд на території Курської області.

Що відомо про забруднення Сейму

Про забруднення води в річці Сейм на Чернігівщині стало відомо 26 серпня. В річці масово гинула риба, а сама вода стала чорного кольору. За даними держагентства з меліорації, брудна вода прийшла з Курської області Росії, де тривають бойові дії. За повідомленням агентства, невідомі відходи у Сейм скинули російські військові. У воді виявили перевищення вмісту амонію та критично низький рівень кисню.

28 серпня забруднена вода з річки Сейм вже дійшла до Десни поблизу села Велике Устя, що у Сосницькій громаді.

3 вересня "Золотий берег" у Чернігові закрили для відпочивальників через загрозу забруднення води після забруднення Сейму. А проби води з Десни в межах міста почали відбирати тричі на день.

Станом на 7 вересня, забруднення річок Сейм та Десна призвели до збитків для Чернігівщини у розмірі 186 мільйонів гривень.

Новости Украины