На Чернігівщині за допомогою фотопастки зафіксували ведмедя.
Про це 26 червня в ефірі Суспільне. Спротив повідомив чернігівець Олександр Михайлов. Чоловік знімає диких тварин близько трьох років, ведмедя його фотопастка зафіксувала вперше.
«Нещодавно було відкриття для нашої області, на фотопастку спіймався ведмідь. Я не знаю, яким дивом мені пощастило, що саме на фотопастку потрапив ведмідь і саме на цю фотопастку, де був акумулятор. Я не можу передати, наскільки я був здивований, бо для нашої області дуже не типова тваринка», — розповів Олександр Михайлов.
На Чернігівщині фотопастка зафіксувала ведмедя. ФОТО: Олександр Михайлов
Олександр Михайлов розповідає, після того, як спрацьовує датчик руху, фотопастка робить три світлини та 10 секундне відео.
«Воно все приходить в додаток. Постійно потрібно поповнювати рахунок, щоб був зв'язок. Інколи бувають затримки з фотографіями, так як не завжди є зв'язок, де я ставлю фотопастку. На акумуляторі фотопастка може працювати десь два місяці. Бо коли у мене були на батарейках, то доводилося кожні два тижні приїжджати, щоб поміняти батарейки».
На Чернігівщині фотопастка зафіксувала ведмедя. ФОТО: Олександр Михайлов
Зі слів Олександра Михайлова на його фотопастку найчастіше потрапляють лосі, сарни європейські, єнотоподібні собаки, вовки, лисиці та різні птахи.
Нагадаємо, 30 травня у Чернігівському районі у селі Отрохи виявили сліди бурого ведмедя. Про це Суспільному розповів засновник природничого центру «Міжрічинська пуща» Андрій Сагайдак. З його слів, востаннє офіційно вони фіксували присутність бурого ведмедя в області понад 90 років тому.
Зі слів Сагайдака, загалом в Україні налічують близько 300 одиниць бурих ведмедів. Вони занесені до Червоної книги. Більшість з них живе у Карпатах, поблизу з Чернігівською областю їх фіксували у Київській області, зокрема на території Чорнобильського біосферного заповідника, Сумській області та в Білорусі та Росії.
Джерело: Суспільне Чернігів
Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер
Джерело: suspilne.media