Замість МСЕК на Чернігівщині з нового року працюватимуть 66 експертних команд: що про них відомо

За інформацією: Суспільне Чернігів.

МСЕК у Чернігівській обласній лікарні 31 грудня 2024 року. Суспільне Чернігів

Про експертні команди, які працюватимуть на Чернігівщині замість ліквідованих МСЕК, в. о. заступниці начальника управління охорони здоров’я ОДА Олена Захарченко каже:

"Ці експертні команди формуються в закладах охорони здоров'я, тож, відповідно, склад їхній затверджується керівником закладу охорони здоров'я. Вони вже є, вони вже створені. Їх у нас в області на сьогодні 66 за різними профілями надання медичної допомоги. До складу цих експертних команд залучено 210 лікарів".

Олена Захарченко. Суспільне Чернігів

За словами Олени Захарченко, до складу цих команд можуть увійти й ті лікарі, які раніше працювали у медико-соціальних експертних комісіях.

"Але лише за умови, якщо вони є працівниками відповідного закладу охорони здоров'я і є практикуючими лікарями. Але це не стосується голів медико-соціальних експертних комісій. Вони не можуть бути включені до складу експертних команд".

Перелік медзакладів, в яких створили експертні команди, вже визначений і затверджений відповідним розпорядженням начальника обласної військової адміністрації, пояснює Олена Захарченко.

"Таких закладів у нас в області 11. Це Чернігівська обласна лікарня, Чернігівський обласний центр сучасної онкології, Чернігівська обласна психо-неврологічна лікарня, міські лікарні №2, 3, 4, які розташовані в місті Чернігів, Чернігівська та Корюківська центральні районні лікарні, а також центральні міські лікарні міст Ніжин, Прилуки та Бахмач".

У Чернігівській районній лікарні на експертні команди вже чекає 277 справ

Генеральна директорка центральної районної лікарні Інна Фесенко каже, на базі їхнього медзакладу створили дев'ять експертних команд.

"Це загальна, травматологічно-офтальмологічна, кардіо-неврологічна. Туди входить 21 лікар, які у нас внесені до системи. І вони будуть по командах розділені. Створено вже графік на січень, коли ми будемо розглядати справи. До речі, передано нам 277 справ від МСЕКів".

Гендиректорка Чернігівської центральної районної лікарні Інна Фесенко розповідає про експертні команди, які працюватимуть замість МСЕК. Суспільне Чернігів

За словами Інни Фесенко, всі ці справи вже оцифровані й внесені до електронної системи їхньої лікарні. Перший робочий день експертних команд запланували на 7 січня. Цього дня розглянуть 10 справ.

"У січні 170 справ ми повинні розглянути. На кожен день — це десь від чотирьох до 10 справ. Залежно від команди й кількості людей, які будуть розглядатись. Обдзвонюємо людей, на пошту пишемо, повідомляємо, куди й коли людина повинна з’явитись. Документи перевіряємо, чи всі є в пакеті, чи ні".

МСЕК у Чернігівській районній лікарні 31 грудня 2024 року. Суспільне Чернігів

Певні категорії людей зможуть не приходити до лікарні особисто

Інна Фесенко каже, в день огляду людині не потрібно мати з собою жодних паперових документів.

"Всі документи з переліку, які є в постанові, заносить в ІТ-систему лікар людини. І лікар-експерт в день розгляду справи вже буде бачити ці документи і продивлятись їх".

Також певні категорії людей зможуть не приходити до лікарні особисто. Їхні справи розглядатимуть дистанційно.

"Це люди з ампутаціями, наприклад, це онкохворі, це люди, які вже декілька разів отримували групу інвалідності й за справою вже зрозуміло, на що людина може претендувати".

Нагадаємо, на початку жовтня 2024-го стало відомо про затримання очільниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи, в якої під час обшуків знайшли 6 мільйонів доларів. Згодом журналіст Юрій Бутусов повідомив, що у тому ж Хмельницькому півсотні прокурорів оформили собі інвалідність.

У жовтні Суспільне писало: на Чернігівщині із 207 фактично працюючих прокурорів, дев’ять мають статус особи з інвалідністю, це 4,3% від загальної кількості. При цьому з таким статусом чоловіків прокурорів сім, жінок – дві.

Читати ще

Читати ще

Чернігівська облрада ліквідувала обласний центр МСЕК

Новости Украины