Заняття для дітей та тренінги для батьків: у Чернігові відкрили перший в місті Центр життєстійкості

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Психологиня Зінаїда Шедіна. Суспільне Чернігів

Серед слухачів — Наталія Черняк. Жінка розповідає: її сину в дитинстві поставили діагноз – ДЦП.

"Не стільки фізично зараз важко, як емоційно, тому що старший син у мене військовий, чоловік — військовий. І менший менший син — з інвалідністю. Я їм потрібна, моя сила потрібна моїй сім'ї. І щоб її десь віддавати, я ж маю звідкись це черпати", — говорить Наталія Черняк.

Наталія Черняк. Суспільне Чернігів

У першому в місті центрі життєстійкості працює команда з восьми людей. Це психологи та соціальні працівники. Для дітей тут проводять арттерапевтичні заняття, ігротеки та руханки. Для дорослих є практичні тренінги з домедичної допомоги від інструкторів ОК "Північ".

"Аби турнікет спрацював, окрім того, що він має бути, він має бути якісним та приведений у бойове положення", — розповідає на одному з таких тренінгів інструктор Вадим.

Вадим. Суспільне Чернігів

Своїми враженнями від тренінгу ділиться відвідувачка центру Світлана Сергєєва:

"В мене дитина з інвалідністю. Ми ходимо в "Голос батьків". Запропонували тренінг. Все розказали доступно, тепер ти знаєш, що на дві години можна накладати турнікет і тепер хоч знаєш, що таке цей турнікет, як він виглядає".

Світлана Сергєєва. Суспільне Чернігів

Хто може відвідати Центр життєстійкості

Як розповіла заступниця міського голови Вікторія Пекур, аби такий центр відкрився у Чернігові, місто зверталося до Міністерства соціальної політики.

"Після того, як наша заявка була підтверджена, був відповідний наказ по Міністерству про те, що ми пройшли, і наступним етапом це було оголошення конкурсу серед недержавних організацій, благодійних, громадських організацій, подача заявки на участь в закупівлі цих послуг. «Голос батьків» подали цю заявку, вони пройшли всі критерії", — говорить Вікторія Пекур.

Вікторія Пекур. Суспільне Чернігів

Голова правління ГО "Голос батьків" Оксана Дорошенко каже: підготовка до відкриття тривала п’ять місяців.

"Наше приміщення, воно пристосоване для людей з інвалідністю, до будь-яких людей, для дітей, для молоді. Вони мають і спеціальні дверні пройоми, і понижені пороги, і спеціальна санітарна кімната нами зроблена, яка відповідає всім нормам для людей з інвалідністю. І це було одним із критеріїв, чому обрали нашу організацію", — пояснює Оксана Дорошенко.

Оксана Дорошенко. Суспільне Чернігів

За її словами, звернутися до центру життєстійкості можуть всі бажаючі. Послуги, що надаються тут – оплачує держава.

Читати ще

Читати ще Відкрила літній табір на шість змін: прилучанка за державний грант розширила освітній простір центру розвитку дитини

Новости Украины