Заочну і вечірню форму навчання не скасовано: в освітньому комітеті ВР дали роз’яснення

КИЇВ. 8 листопада. УНН. Голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина у коментарі УНН заявила, що заочну і вечірню форму навчання не скасовано.

Цитата

«Заочну і вечірню форму навчання НЕ скасовано! У законопроєкті №10092, який сьогодні ухвалила Верховна Рада, і справді був пункт про скасування заочної і вечірньої форм навчання. Але члени освітнього комітету під час розгляду законопроєкту 13 жовтня рекомендували виключити даний пункт. Тож на сьогоднішньому засіданні законопроєкт був проголосований за виключенням вище згаданого пункту», — повідомила Гришина.

Нардеп закликала представників медіа перевіряти і публікувати достовірну інформацію.

Додамо

Сьогодні 285 народних депутатів проголосували «за» законопроект 10092 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року».

Згідно з документом, у 2022, 2023, 2024 роках прийом на навчання для здобуття вищої освіти здійснюється в особливому порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Конкурсний відбір у виші буде здійснюватися за результатами ЗНО 2021 року та/або вступних випробувань 2022–2024 року, проведених з використанням організаційно-технологічних процесів зовнішнього незалежного оцінювання та творчого конкурсу (конкурсу фізичних здібностей) у передбачених законодавством випадках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Потрібно переглянути формулювання та зміст: нардеп про законопроєкт щодо скасування заочної форми навчання

Встановлюється, що вступні випробування для участі в конкурсному відборі на навчання у вишах включають українську мову, математику, історію України та предмет на вибір (фізика, хімія, біологія, іноземна мова, географія, українська література).

Окрім цього, законом здобувачів освіти, які завершують здобуття кожного рівня повної загальної середньої освіти, звільнено від державної підсумкової атестації.

Водночас, згідно з законом, для учнів, які у 2024 році завершують початкову школу, буде проведено державну підсумкову атестацію в режимі пілотування.

Джерело

Новости Украины