«Зараз як вдома — тільки не вдома». Центр реабілітації на Вінниччині приймає переселенців

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Фото: Суспільне Вінниця

17 переселенців півтора року проживають в центрі реабілітації для людей з інвалідністю в місті Шаргород. Про це Суспільному розповіла директорка закладу Галина Понько. З початку повномасштабного російського вторгнення тимчасовий прихисток в центрі отримали понад 450 людей. Це переселенці з Харкова, Маріуполя, Донецька.

Фото: Суспільне Вінниця

Серед тих, хто проживає в центрі реабілітації для людей з інвалідністю, — переселенка з Авдіївки Надія Боєва. За місяць бабусі виповниться 90.

"Зараз як вдома — тільки не вдома. Їмо, перемо, прибираємо. Все в нас є, нас ніхто не ображає, навпаки, всім нам допомагають, опікуються нами. Тут хороші люди, я таких за 90 років не бачила. Мрію, щоб війна закінчилась, щоб люди мирно жили, як до війни", — розповіла Надія Боєва.

До повномасштабного вторгнення Надія Боєва жила в Донецьку. Після 24 лютого 2022 року переїхала до доньки в Авдіївку.

"Почалася війна, хата почала горіти, нас з вікна з донькою витягали. В погребі сиділи. Холод, голод, ні вікон, ні дверей", — розповіла Надія Боєва.

60-річний Вʼячеслав Томілен родом із Соледара. Після одруження він переїхав до Бахмута. Минулого року дружини не стало. На Вінниччину з-під обстрілів виїздив із 35-річним сином, в якого інвалідність.

"Від нас Лисичанськ за 50 кілометрів. 2 травня залетів літак, почав бомбити, потім міни кидати. Долетіло в город і в хату", — розповів переселенець із Бахмута Вʼячеслав Томілен.

Фото: Суспільне Вінниця

Навчально-реабілітаційний центр для людей з інвалідністю у Шаргороді діє з 2018 року. Тут надають послуги особам з інвалідністю від 3 до 35 років.

"Ми працюємо на волонтерських засадах. У нас є психолог, логопед, масажист, хотілося б реабілітолога, але важко знайти людину", — розповіла директорка навчально-реабілітаційного центру Галина Понько.

Наразі послуги в центрі отримують майже 30 дітей із інвалідністю, 5 з них — з числа переселенців. Кілька разів на тиждень тут проводять майстер-класи.

Фото: Суспільне Вінниця

Для переселенців у центрі виділили три кімнати. За потреби тут зможуть прийняти ще 23 людини. Проживання для них безкоштовне. Готують переселенці самі. Овочами, борошном та крупами їх частково забезпечують волонтери.

Новости Украины