Заводять будильники, аби випрати речі: як у Прилуках люди пристосовуються жити без світла та води

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Максим Чуйко, житель Прилук. Суспільне Чернігів"Збиралися на роботу, в садочок, це десь восьма ранку, води не було. Була, але можна сказати, що не було – стікала по трубах. Світло було до дев’ятої. Ось запас води для таких потреб. Технічна вода. Прив’язувалися до світла. Тепер до світла і до води", — розповідає чоловік.

Сусід Максима, Віктор, також запасається водою.

Віктор, житель приватного сектору у Прилуках. Суспільне Чернігів

"Ось балія, будь ласка, вода набрана. Он відра набрані. Запасаємо, а як же? І діти, і онуки, а як же? А чим митись? А чим їсти варити? Прийшов увечері з роботи – води немає".

Віктор каже, що, крім всього, є проблеми з напором води.

Напір води в кранах у жителів приватного сектору в Прилуках. Суспільне Чернігів

Яна Мурзіна – багатодітна мати. З чоловіком та трьома дітьми мешкає на третьому поверсі п’ятиповерхівки. Каже: під час вимкнення електроенергії водопостачання у них відсутнє.

Багатодітна мати Яна Мурзіна. Суспільне Чернігів"Ще світло як-не-як ми можемо пережити – купляємо акумулятори, світильники, лампочки, а без води дуже погано і складно. Прокинулися – вже світла не було: ні змоги умитися чи зуби почистити, за туалет я взагалі не кажу. Набираємо водичку і миємось".

Аби запастися водою, жінка прийшла додому в обідню перерву.

"Поки що є, бо тільки ввімкнули світло. Будемо набирати, а там не знаю. Графік збивається. Ми не можемо навіть спланувати, як бути взагалі. Чи прати, чи їсти готувати, чи купатися. Не зрозуміло".

Запаси води, які роблять жителі Прилук. Суспільне Чернігів

Як "Прилукитепловодопостачання" розв'язує проблему

Начальник комунального підприємства "Прилукитепловодопостачання" Андрій Гавриш пояснює: відключення водопостачання переважно пов’язане із застосуванням одразу чотирьох черг відключення електроенергії.

Начальник КП «Прилукитепловодопостачання» Андрій Гавриш. Суспільне Чернігів"Ми переключення могли робити, коли одночасно відключалися дві черги. Коли три – уже було проблематично, а коли чотири одночасно відключається по шість годин, зрозуміло, що 16 годин немає світла. Це проблема. З оцих 16 ми шість забезпечимо генераторами", — розповідає начальник КП.

16 липня підприємство отримало чотири тонни пального з матеріального резерву міста. За це проголосувала міська комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Для водопостачання має вистачити 60 літрів на годину, для роботи каналізації – ще 40 літрів на годину. Цим пальним будуть заправляти генератори на свердловинах та за необхідності на каналізаційно-насосних станціях.

Генератор КП «Прилукитепловодопостачання». Суспільне Чернігів

"За добу 16 годин немає електроенергії, але генератори дозволять шість годин, які вони будуть працювати на добу, покращити водопостачання в місті", — пояснює Андрій Гавриш.

Після отримання пального першою запустили свердловину в мікрорайоні 273-й квартал. Протягом дня мають запустити ще три, говорить Андрій Гавриш. Під час відключення електроенергії свердловини працюватимуть по три години вранці та ввечері. При цьому, наголошує директор підприємства, генератори на свердловинах забезпечать тільки перший підйом води.

Пальне заливають у генератор. Суспільне Чернігів"На другому підйомі для забезпечення багатоповерхівок вона не буде застосовуватися. – Тобто це вода тільки для приватного сектора? – Ну чому, до третього поверху буде", — зазначає він.

За таких умов, каже Андрій Гавриш, пального має вистачити на п’ять-шість днів. Він додав, що в Прилуках працює 11 свердловин, з них три — під’єднані до об’єктів критичної інфраструктури. Загалом для роботи в умовах обмеженого електропостачання підприємство має 61 генератор.

Новости Украины