Збільшити кількість відділень реабілітації планують на Черкащині

3076 осіб отримали реабілітаційні послуги протягом дев’яти місяців цього року, що на 900 більше, порівняно з минулорічними показниками. Загалом, на сьогодні в Черкаській області є 223 реабілітаційних ліжок. В умовах війни, додому повертаються люди, яким потрібне не лише лікування, а й тривала реабілітація після тяжких травм.

Про це розповіла під час брифінгу заступниця начальника управління охорони здоров’я Черкаської ОВА Тетяна Бондар.

– Кілька років тому було відомо, що існують зайві місця, їх важко утримувати. Тепер виникла зворотня потреба, яка полягає у збільшенні кількості ліжок, і відділень реабілітації, – повідомила Тетяна Бондар

На Черкащині заплановане відкриття нових відділень реабілітації, зокрема, на базі майбутніх кластерних лікарень. Згідно з новими умовами, такі відділення матимуть від 30 ліжок.

– Ми вже отримали доручення від начальника Черкаської ОВА, щодо складання конкретних планів розвитку цих відділень. Маємо на увазі приміщення, оснащення матеріально-технічною базою і одне з найпроблематичніших питань – кадровий дефіцит, – наголосила Тетяна Бондар.

За словами спікерки, реабілітаційні послуги повинна надавати мультидисциплінарна команда, до якої належать фахівці з різних сфер, а також їхні асистенти:

– Для того, щоб досягнути позитивного результату, пацієнт повинен перебувати в стаціонарному відділенні не менше 14 днів. Якщо травма важка – не менше 21 дня. Кожному пацієнту, який проходить реабілітацію, приділяється безпосередня увага фахівців упродовж трьох годин.

До слова, Черкаська медична академія отримала ліцензію навчати спеціалістів з терапії та реабілітації. На першому курсі академії налічується 75 студентів, на другому 60.

Юлія Капуш

Джерело

Новости Украины