КИЇВ. 18 серпня. УНН. Президент України Володимир Зеленський підписав бюджетний законопроєкт №9346-1, який покликаний забезпечити передбачуваність бюджетної політики та посилити боргову стійкість. Про затвердження закону повідомив нардеп Ярослав Железняк, пише УНН.
Цитата
“Це +1 виконаний „структурний маяк“ МВФ №10 та база для виконання ще одного „маяка“ в Меморандумі (№12) для більшої передбачуваності бюджету, середньострокового бюджетного планування, кращого управління боргом та ризик-менеджменту держгарантій”, — пояснив значущість закону нардеп Железняк.
Деталі
Відповідно до домовленостей законопроєкт:
• відновлює середньострокове бюджетне планування з наступного року;
• відновлює дію ст. 52 Бюджетного кодексу і дає право переглядати лише оборонні видатки;
• дозволяє розгляд у парламенті лише тих бюджетних змін, які мають позитивний висновок Мінфіну;
• встановлює обмеження держгарантій: держгарантії за рішенням Кабміну не більше 3% загальних доходів держбюджету, граничний обсяг держгарантій на основі міжнародних договорів визначається законом про держбюджет;
• відновлює розробку Стратегії управління держборгом на 2024-2026 роки, яку Мінфін має подати вже до 25 жовтня 2023 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Усі податки за пів року пішли на оборонні потреби — Шмигаль закликав владу не тратити на те, що “не на часі”
27 липня парламент підтримав законопроєкт у другому читанні. Як зазначено у картці законопроєкту він був повернутий до парламенту з підписом глави держави 18 серпня.
Його ухвалення означає виконання нового структурного маяка (№10) за програмою розширеного фінансування EFF із Міжнародним валютним фондом, а також запуск виконання маяка №12 — перегляд Середньострокової стратегії управління боргом із граничним терміном її публікації до кінця вересня цього року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна отримала другий транш від МВФ у 890 млн доларів
Нагадаємо
У травні Зеленський підписав закон-маяк програми з МВФ щодо використання коштів з рахунків на підтримку України. Це один із 19 структурних маяків (бенчмарків) програми з МВФ.
Джерело: УНН