Земля на Рокитнянській в Чернівцях, де планують звести спорткомплекс: на яких умовах її можуть здати в оренду

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Ділянка на вулиці Рокитнянській у Чернівцях, яку планують виставити на аукціон. Суспільне Чернівці

Депутати Чернівецької міськради дозволили змінити цільове призначення ділянки на вулиці Рокитнянській, щоб землю могли виставити на аукціон. Так переможець торгів зможе звести там спортивний комплекс — вже є один підприємець, який готовий у це інвестувати.

Водночас у вересні частина депутатів цей проєкт рішення не підтримали. Зокрема, бо не розуміли, на яких умовах надаватимуть землю інвестору. Суспільне Чернівці розповідає, які умови попередньо можуть визначити та як у міськраді коментують, що це може бути аукціон "під одного інвестора".

За що проголосували депутати

На жовтневій сесії міськради депутати підтримали проєкт рішення, яким поділили земельну ділянку площею понад 4,7 гектари на вулиці Рокитнянській на три окремі. Одну з них – площею майже 3 гектари – планують виставити на онлайн-аукціон.

Для цього змінять цільове призначення землі з "будівництва багатоквартирного будинку з об'єктами розважальної та ринкової інфраструктури" на "будівництво та обслуговування об'єктів фізкультури та спорту". Так інвестор, який виграє торги, зможе облаштувати там спорткомплекс.

Водночас на вересневій сесії для підтримки цього рішення не вистачило голосів депутатів. Частина депутатів голосувала "за", бо вважали, що це дасть змогу розвинути депресивний район, інші – не підтримали рішення, бо не бачили повноцінного проєкту та не розуміли, на яких умовах інвестору надаватимуть землю.

Ділянка на вулиці Рокитнянській у Чернівцях, яку планують виставити на аукціон. Суспільне Чернівці

Чи може це бути аукціон "під одного інвестора"

У вересні у Facebook міського департаменту урбаністики повідомили, що проєкт рішення на сесію виносять, бо хочуть "підтримати ініціативу одного з підприємців міста".

"Тож пропонуємо виділити майже 30 000 квадратних метрів під комплекс спортивно-ігрових майданчиків. Їх збудують замість багатоквартирної забудови з комерційною складовою", – йдеться у дописі.

Йдеться про підприємця Юрія Кулічевського, який хоче побудувати на ділянці спортивно-ігровий комплекс. У коментарі Суспільному Кулічевський розповідав, що це вартуватиме йому півтора мільйона євро. Це буде на половину комерційний проєкт – в окремі години заняття будуть безплатні, в інші – платні.

"Будуть комерційні і соціальні години. Для цього буде створений сайт, де будуть розписані години, коли можна буде безплатно приходити на майданчики і грати у футбол, баскетбол, волейбол та теніс", – розповідав Кулічевський.

Зокрема, через це були депутати, які вважали, що аукціон планують провести саме під Кулічевського.

"Підприємець прийшов собі, домовився про те, щоб винесли йому на аукціон ці земельні ділянки, але з тим цільовим призначенням, яке йому потрібно. Я ще раз кажу, давайте віддамо цю ділянку під комерцію і місто заробить великі гроші", – казала на вересневій сесії депутатка від фракції "Команда Михайлішина" Антоніна Бабюк.

У коментарі Суспільному директор департаменту урбаністики Андрій Тимофійчук розповів, що аукціон проводитимуть через систему "Prozorro" й будь-хто зможе взяти участь у торгах.

"У депутатів були побоювання, що прийде тільки один інвестор й це все робиться під одного інвестора. Але ми пояснили, система Prozorro – це законодавчий механізм, за яким проводять торги. Вся Україна так працює. Це не кулуарні домовленості або якісь торги на місцевому рівні. Можливо, це й стало причиною того, що депутати підтримали проєкт", – каже Тимофійчук.

Яким може бути спорткомплекс

На ділянці можуть облаштувати, зокрема, відкриту споруду для тенісу, стадіон для футболу та закритий манеж для занять з боротьби.

"Це те про, що говорили потенційні інвестори. Інвестори перелічували ряд об'єктів, які б вони бачили на ділянці, а ми аналізували, чого не вистачає місту, враховуючи містобудівну документацію. Можливо, ми забігли наперед, але деталізували це депутатам", – каже Тимофійчук.

За словами директора департаменту, в умовах аукціону зазначать, що інвестор повинен буде погоджувати проєкти спортивних споруд, які планує облаштувати, з міськрадою.

Раніше Суспільне розповідало у відео, що підприємець хоче в оренду майже три гектари землі для будівництва спорткомплексу та як це коментували депутати:

Які ще умови аукціону планують визначити

У департаменті урбаністики планують пропонувати депутатам подавати земельну ділянку на аукціон саме з правом на оренду. Конкретних умов аукціону ще не формували, каже Тимофійчук. Зокрема, планують радитися з фахівцями з фізичної культури та спорту щодо споруд, які можуть звести на ділянці.

Також можуть встановити умови, щоб цільове призначення земельної ділянки у період оренди не можна було змінити.

Яким може бути термін оренди

Мінімальний термін оренди земельної ділянки на вулиці Рокитнянській може становити 7-10 років.

"Ту не може бути мінімальний термін три чи п'ять років, бо це буде відштовхувати потенційних інвесторів. Й ми не хочемо, щоб виключно одна людина розглядала цей аукціон як механізм отримання цієї землі. Хочемо, щоб це було цікаво різним підприємцям", – каже Тимофійчук.

За його словами, усі умови департамент виноситиме у проєкті рішення на засідання сесії, а депутати вирішуватимуть – підтримувати ці умови чи ні.

Ділянка на вулиці Рокитнянській у Чернівцях, яку планують виставити на аукціон. Суспільне Чернівці

Чи зможе підприємець приватизувати землю

Тимофійчук каже, законодавство дозволяє встановлювати умови оренди землі без права її продажу. Водночас, коли термін договору оренди землі завершиться, депутати можуть продовжити договір з новими умовами, зокрема з правом приватизації ділянки.

Коли можуть оголосити аукціон

Спершу депутати мають ухвалити рішення про зміну цільового призначення землі, а потім затвердити, на яких умовах виносити ділянку на аукціон. Тимофійчук каже, це можна зробити за одну сесію міськради. Водночас у департаменті планують подавати проєкт рішення на розгляд депутатів вже наступного року.

"Умови продажу ділянки чи розмір оренди залежать від нормативно-грошової оцінки землі. Ця оцінка вже є, але щороку індексується. Також ми маємо оприлюднити умови щонайменше за місяць до торгів. Якщо ми затвердимо й оприлюднимо умови зараз, а аукціон відбудеться наступного року, то умови будуть неактуальними", – каже Тимофійчук.

Якою може бути стартова вартість оренди

Зараз, згідно з нормативно-грошовою оцінкою землі, стартова вартість оренди на аукціоні може становити 400 тисяч гривень на рік. Наступного року через індексацію це може бути 440 тисяч гривень.

"Зазвичай ціна продажу визначається не стартовою, а фінішною вартістю за результатами аукціону. Ми розуміємо, що це – немалі гроші. Будь-хто може взяти участь в аукціоні й підняти ціну до 500 або 700 тисяч гривень на рік. Громада тільки виграє, якщо потім чернівчани чи місцеві підприємці бачитимуть, що формувати такі простори й отримувати певний зиск – це вигідна й прибуткова справа", – каже Тимофійчук.Читати ще

Читати ще У Чернівцях підприємець хоче в оренду майже три гектари землі для будівництва спорткомплексу: що відомо

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новости Украины