Зерносховище посеред міста: на Черкащині виник конфлікт через будівництво

Суспільне: Черкаси

Не будувати зерносховище у межах міста просять місцеві жителі одного з міст на Черкащині. Назву не називаємо з міркувань безпеки.

Люди хвилюються за збереження навколишнього середовища та здоров’я майбутніх поколінь, розповів Суспільному черкащанин Ігор Шевченко.

Ігор Шевченко проживає в районі будівництва майбутнього зерносховища 25 років. Ідею місцевого агропідприємства не підтримує:

"Робота цього елеватора — це викид пилу, дуже недобре впливає на здоров'я людей. От тут десь метрів за сто, чи навіть 80 вже проживають люди. Але в документації вказано, що будівництво проводиться за межами міста. Як це вдалося, як такі дані внесли у технічну документацію, — це невідомо".

Щоб детальніше дізнатися про будівництво місцеві жителі надсилали запит до міської ради:

"Щоб вони дали нам пояснення про те, що тут буде будуватися. Які будуть обсяги будівництва, чи будуть встановлені сушарки. Міськрада нам не дала ніякої інформації, тільки письмову відповідь про те, що вони перенаправили наш запит на компанію", — пояснив пан Ігор.

Після їхнього запиту, розповів Ігор Шевченко, міськрада організувала громадські слухання:

"Коли проводилося слухання, місцеві жителі практично не мали можливості попасти туди, тому що зал був замалий. Вони були проведені, ці слухання, у приміщенні міськради, там розраховано десь на 100-50 осіб приміщення. До сотні осіб прийшло тільки представників міськради, комунальників, представників даної компанії налічувалося десь 87 осіб".

Суспільне: Черкаси

Після громадських слухань у міській раді, додав місцевий житель Олег Манагаров, скликали збори місцевих жителів:

"Міська рада і депутати наші, ніхто не пішов нам на зустріч, теж ніхто із них не приїхав до нас на збори. Жоден. Хоч вони знали, й радіо наше об’явило, що будуть збори. Ніхто із них навіть не приїхав".

Окрім забруднення навколишнього середовища, пана Олега турбує і те, що дорога, якою вантажівки возитимуть зерно, пролягає через усе місто.

"Це велике навантаження на дорогу. Що ж з неї буде? У цієї агрофірми є інші ділянки землі, вони можуть за межами міста побудувати. А не між жилими вулицями поставить свої елеватори".

Суспільне: Черкаси

Людмила Устименко проживає за сто метрів від території, де планують збудувати елеватор:

"Це ж буде постійний гул, це сміття, шум. Ми боремося за екологію нашого району, за здоров’я наших діток, за майбутнє покоління, яке тут буде проживати".

Секретар міської ради Віталій Мацюк, який нині виконує й обов’язки міського голови, в робочий час знімальну групу прийняти не зміг. Як пояснила його секретарка – через зайнятість. Відмовився коментувати й телефоном, пояснивши: "Після надходження запиту на будівництво від агропідприємства рішення було прийняте згідно із чинним законодавством. Були проведені громадські слухання, участь у яких могли взяти усі охочі. За їх результатами, 83 голоси були за будівництво, 27 – проти".

Голова наглядової ради агропідприємства Петро Євич телефоном прокоментував, що територія, на якій планують збудувати елеватор, з 1979-го року належить до складів і називається промисловою зоною.

"Тобто всі дозволи на розміщення речовин різних були. Ми у свій час викупили базу сільгоспхімії і зараз, у зв’язку з тим, що розбиті порти, немає куди везти зерно, а елеваторів у нас на всю державу вистачає на 50 %. Первинне очищення проводиться в господарствах, а тут спеціально стоять фільтри, щоб пилюки ніякої не було, сучасне обладнання. Ми ж ставимо імпортну установку, ніякого пилу нікуди не буде іти. Ну це ж не якесь хімічне виробництво, це — зерно. Машини будуть ходить, ну вони ходили і раніше, там було 150 машин. Навпроти школи стояло АТП, і люди, діти не хворіли", – прокоментував Петро Євич.

Зі слів Петра Євича, вони планують встановити дві ємності на 15 тисяч тонн для зберігання зерна, кукурудзи та побудувати пункт приймання, очищення, сушіння та автомобільного відвантаження зерна. А ще створять додатково 15 робочих місць і збільшать сплату податків до міського бюджету.

Джерело

Новости Украины