Благодійний забіг Go to the Future. Анна Самара/Суспільне
Сьогодні, 16 червня у Києві відбувся благодійний забіг Go to the Future. Мета акції — об'єднати людей, аби разом висловити вдячність військовим та привернути увагу суспільства до теми інтеграції людей з протезами у звичне життя. Зібрані кошти направлять на протезування військовослужбовців.
Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного Анна Самара.
Організатори забігу зауважили, що такою акцією хочуть довести, що ампутація не обмежує. Після протезування людина може жити повноцінним життям та навіть бігти. Наразі серед інших учасників бігли дистанцію військовослужбовці із протезами.
Учасники благодійного забігу. Київ, 16 червня 2024 року. Анна Самара/Суспільне
"Кількість людей, які втрачають кінцівки, бороняючи нашу державу, наш спокій, нашу незалежність збільшується. І ми, суспільство, маємо змінюватися, маємо змінювати підходи, тому що хлопці, повертаючись із війни, вони мають знати, що їх чекають, вони можуть знайти роботу, що вони можуть бути соціально активними. І ми готові їх приймати", — сказала очільниця фонду "Майбутнє для України" Олена Ніколаєнко.
Учасник благодійного забігу. Київ, 16 червня 2024 року. Анна Самара/Суспільне
За її словами, на забіг зареєструвалося майже 1000 людей. Спочатку провели естафету, під час якої бігли 4 команди. Капітан кожної — ветеран з протезами. Інші учасники команд — партнери заходу, військові, музиканти. Потім провели забіги на 600 м, 2 км і 5 км.
Один із учасників забігу, військовослужбовець Владислав із позивним "Монако" розповів, що долучився до Нацгвардії в квітні 2023 року. У листопаді цього ж року внаслідок підриву на протитанковій міні отримав поранення і втратив обидві ноги.
"Запротезувався в штатах (США — ред.). Отримав якісні протези. І тепер можу вести активний спосіб життя", — сказав Владислав.
Учасник благодійного забігу Владислав. Київ, 16 червня 2024 року. Анна Самара/Суспільне
Інший учасник забігу викладач акробатики Олександр із позивним "Чайка", розказав, що до лав Збройних сил України вступив від початку повномасштабного вторгнення. У квітні 2022 року втратив ногу. Після протезування повернувся до викладацької діяльності та відкрив дві студії акробатики.
Учасник благодійного забігу Олександр. Київ, 16 червня 2024 року. Анна Самара/Суспільне
"Завжди підтримую наших хлопців. Показую власний приклад, що життя продовжується. Ми спроможні на все, не дивлячись на рівень ампутації", — сказав Олександр.
Учасники благодійного забігу. Київ, 16 червня 2024 року. Анна Самара/Суспільне
Прийшли підтримати благодійну акцію представники шоу-бізнесу. За словами, українського музиканта Пилипа Коляденка, потрібно робити усе можливе, щоб підтримувати таких людей, адже вони боронять мирне життя в нашій країні.
"Це і мотивація, і сила, і підтримка. І дуже важливо зараз показувати, що ми єдині, що ми не залишаємося осторонь", — сказала співачка Злата Огнєвіч.
Учасники благодійного забігу. Київ, 16 червня 2024 року. Анна Самара/Суспільне
Акцію влаштував благодійний фонд "Майбутнє для України" за підтримки міжнародної клініки з протезування Medical center Orthotics and Prosthetics (США). Медзаклад займається протезуванням українських військових зі складними ампутаціями. Усі кошти, зібрані під час сьогоднішнього забігу, направлять на протезування українських військовослужбовців.
У квітні у столиці пройшов 14-й Київський півмарафон Незламності на території ВДНГ. За зібрані донати придбали кисневі концентратори для добровольчого батальйону "Госпітальєри". Завдяки півмарафону зібрали понад мільйон гривень на медобладнання, ще один мільйон виділив партнер забігу.
Читати ще
Читати ще Три млн грн вдалося назбирати для українських розвідників під час благодійного забігу у Києві
Топ дня
«Не мовчи, полон вбиває»: у Києві відбулася щотижнева акція на підтримку військовополонених 16 червня, 16:47
У Києві відкрився фестиваль пам’яті полеглого на фронті Романа Ратушного 15 червня, 17:14
На Київщині три доби гасили пожежу, яка спалахнула внаслідок російської атаки 12 червня 15 червня, 10:20
У Києві у суботу вимикатимуть світло: коли саме 14 червня, 18:41
Наслідки атаки РФ на Київщину 14 червня: що відомо 14 червня, 17:27
Вибір редакції
Міст-хвиля і рекреаційна зона на острові: Кличко пояснив, чому не зупинили будівництво під час воєнного стану
Зібрав понад 1 млн грн: Буча зустріла волонтера з Полтавщини, який ініціював велопробіг на підтримку ЗСУ
Світ дитинства під час війни: в музеї Тараса Шевченка в Києві відкрилась виставка «Вийти з тіні» Ексклюзивно
У Макарівській громаді на Київщині подвір’я школи, пошкоджене військовою технікою росіян, перетворюють на квітучий сквер Ексклюзивно
У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками