Фото: AP (архівне фото) П’ять років тому Україна застосувала нову європейську модель енергоринку
Україна прийде до повної відміни прайс-кепів на ринку електроенергії і ціни будуть коливатися в залежності від попиту і пропозиції, зазначив Іван Плачков.
Зміна граничних цін (прайс-кепів – ред.) на ринку електроенергії не обов’язково призведе до зростання вартості електрики для промислових споживачів. Про це сказав колишній міністр енергетики та голова Всеукраїнської енергетичної Асамблеї Іван Плачков у середу, 5 липня.
Він нагадав, що нещодавно Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) переглянула цінові обмеження на ринку електроенергії, щоб дати більший діапазон ціновим параметрам на енергоринку.
«Не треба лякатися. Це не означає, що от ці ціни вони так і будуть (дорівнювати розміру обмежень – ред.). Це граничні ціни, які можуть бути, і, я впевнений, якщо це буде, то на дуже невеликий термін і ціни знизяться і ціни будуть дуже низькими. Тому це така практика, вона не повинна шокувати», – сказав екс-міністр.
Плачков додав, що п’ять років тому Україна застосувала нову європейську модель енергоринку. Вона діє майже в всіх розвинутих країнах і основна її ідеологія в тому, що ціни формуються в режимі on-line та в залежності від двох факторів: попиту і пропозиції.
Він також висловив переконання, що в кінцевому результаті Україна прийде до повної відміни прайс-кепів на ринку електроенергії і ціни будуть коливатися в залежності від попиту і пропозиції.
Як відомо, НКРЕКП встановила нові граничні ціни на гуртовому ринку електроенергії з 30 червня. Найбільше зросла верхня гранична ціна у вечірній пік споживання – з 19:00 до 23:00.
А з 1 червня Кабмін підвищив тарифи на електроенергію для населення – до 2,64 грн/кВт-год.