Зможуть економити на платіжках за електрику: у першій лікарні на Буковині встановили сонячні панелі

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Сонячні панелі Хотинської багатопрофільної лікарні на Буковині. Суспільне Чернівці

Один з приладів, який потребує найбільше електрики, – киснева станція, потужністю 60 кіловат на годину. Це обладнання працює постійно, бо є пацієнти, які потребують кисневої дотації, каже заступник гендиректора лікарні Владислав Раєвський. Водночас влітку електрику споживають також кондиціонери.

За словами Раєвського, за дев'ять місяців цього року лікарня сплатила за електрику майже 3,5 мільйони гривень. Завдяки роботі станції в рік зможуть економити орієнтовно 1,5 мільйона гривень.

Окупиться менш ніж за три роки

Сонячні панелі встановили за проєктом громадської організації "Екоклуб". Вартість проєкту становить майже чотири мільйони гривень. Мільйон з них – співфінансували з бюджету лікарні на монтаж та розробку технічної документації, решту фінансували міжнародні донори.

Якщо вартість електрики не зростатиме, встановлення панелей може окупитися орієнтовно за 2,5 роки.

"Якщо брати гроші, які витратила безпосередньо лікарня, то з такою окупністю ми відібʼємо наші витрати за три літні місяці. Станція найбільш продуктивна з березня по вересень й тоді, напевно, буде давати 80% енергії від своєї потужності", – каже Раєвський.

Заступник гендиректора Хотинської багатопрофільної лікарні Владислав Раєвський. Суспільне Чернівці

Наразі сонячна станція складається з сонячних батарей та гібридних інверторів. Її обладнали, щоб економити на платіжках, а не використовувати в період відключень світла, каже Раєвський.

Заклад є обʼєктом критичної інфраструктури, тому його не відключають від мережі. На випадок відключень є декілька генераторів.

Хотинська багатопрофільна лікарня. Суспільне Чернівці

Запрацюють до кінця місяця

Для запуску панелей потрібно налаштувати програмне забезпечення. Зробити це мають впродовж двох тижнів, каже Раєвський. Крім цього, в лікарні планують встановити теплові насоси за іншим виграним грантом.

"Коли ми починали втілювати цей проєкт, постало питання, як використовувати надлишок енергії, яку виробляють панелі. Спеціалісти запропонували направити цю енергію в інші джерела, які допомагають функціонувати громаді. Сонячні панелі генерують приблизно 40% потреб лікарні, а у періоди, коли буде надлишок – цей ресурс направлятимемо на теплові насоси, які забезпечуватимуть кондиціонування наших відділень", – каже Дранчук.

Читати ще

Читати ще У шести медзакладах Чернівецької області планують встановити сонячні станції: перелік

Читати ще Громада на Буковині отримає вживані сонячні панелі для водоканалу та інших установ

Читати ще У Чернівцях зріс попит на сонячні станції: як місцеві жителі встановлюють їх та чому треба чекати

Читати ще Перший на Буковині вітряк може запрацювати найближчим часом — чому його не могли запустити чотири роки

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новости Украины