Зробили обрешетування та замінюють покрівлю на кам’яниці: як відновлюють «Покорщину» Розумовських на Чернігівщині

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Акім Галімов. Суспільне Чернігів"Я познайомився з двома архітекторами-реставраторами з Іваном Биковим і Сергієм Юрченком. Нас звела народна депутатка Ганна Бондар, яка також архітекторка і я її знав. Ми почали створювати таку робочу групу з роботи над цією пам'яткою", — говорить Галімов.

У серпні 2024 року на території садиби волонтери та місцеві жителі провели толоку та вивезли сміття.

"Ми міняємо елементи конструкції даху, потім перейдемо на садибу, там буде обмурування фундаменту, також заміна елементів даху. Все це робиться для того, щоб ця садиба простояла ще якусь певну частину часу, поки ми не зможемо повноцінно реалізувати вже реставраційні роботи. Всі роботи, які тут проводяться, неймовірно, але тут жодної копійки немає державної чи якихось великих корпорацій, якихось міжнародних донорів. Це все звичайні люди, звичайні глядачі".

Майстер Нік Ян каже, якщо не завадять дощі, то протиаварійні роботи на кам’яниці завершаться до середини літа. Наразі тривають роботи із заміни дерев'яних частин даху.

Нік Ян. Суспільне Чернігів"Далі, як зробляться всі дерев'яні роботи, вже почнуться жерстяні покрівельні роботи. Це робота з металом, буде критися «шашечкою»".

За словами Акіма Галімова, для проведення другого етапу робіт необхідна набагато більша сума.

"Не три мільйони гривень, а можна множити на десятки, тому що це вже сама реставрація. Вона потребує проєкту, вона потребує документального оформлення загалом цього об'єкту. Тому що він сьогодні перебуває на балансі обласної держадміністрації. Земля тут не оформлена, багато чого тут по документах не зроблено і все це потрібно зробити".

Тому далі планується створення громадської організації, яка буде опікуватися об’єктом та шукати гранти й меценатів, в тому числі за кордоном. У цьому також планує допомагати й Грегор Розумовський, який буде розповідати про проєкт та історію "Покорщини" в Європі.

Грегор Розумовський. Суспільне Чернігів"Дуже важливо для національної української ідентичності, для культури України те, що тут є такі об’єкти. Що тут проводиться реновація і що багато людей зможуть сюди приїжджати, щоб дізнатися більше про історію України".

Фінальна мета — зробити "Покорщину" самодостатнім туристичним комплексом, каже Акім Галімов.

"Тут, звісно, і Грегор, і місцева, і обласна влада, і Міністерство культури. Цей об'єкт має почати працювати сам на себе, оце дуже важливо. І тут величезний потенціал туристичний, втому, що "Покорщина" рівновіддалена від Києва і Чернігова, тобто це два таких потужних туристичних потоки, туризм вихідного дня. Родини можуть приїжджати з дітьми, дізнаватися козацьку історію".

Новости Украины