Зручна сітка для США, серйозні проблеми Литви: прев’ю плей-офф чемпіонату світу з баскетболу

Зручна сітка для США, серйозні проблеми Литви: прев’ю плей-офф чемпіонату світу з баскетболу

Литва – Сербія
5 вересня, Маніла, 11:45

Збірна Литви виграла всі 5 матчів на груповому етапі. В останньому матчі команда Казіса Максвітіса сенсаційно здолала США (110:104). Литовці дали зрозуміти, що всерйоз налаштовані завоювати першу медаль чемпіонату світу з 2010 року. Тоді національна команда отримала бронзові медалі. Зараз є шанс покращити результат. Головна задача Литви – не впадати в ейфорію після перемоги над США. Команда Максвітіса показала класну гру і переграла головного фаворита турніру. При цьому не варто переоцінювати значення даного результату. Литва та США потрапили у різні половини сітки, це сталося б за будь-яких умов. Більш того, Сербію можна вважити складнішим опонентом в чвертьфіналі, ніж Італію, яка могла дістатися литовцям у випадку поразки від американців. Сербія показала результат 4:1 на груповому етапі чемпіонату світу. Єдиної поразки підопічні Светислава Пешича зазнали в матчі з Італією (76:78), втративши перевагу +16 у другій половині. Богдан Богданович продемонстрував на рідкість низьку точність дальніх кидків – 1/13. Невдача в грі з Італією по-спортивному розізлила сербів. Команда Пешича буквально знищила міцну збірну Домініканської Республіки (112:78) в матчі за вихід з групи. Сербія стала другою через те, що поступалася італійцям в особистій зустрічі, хоча по різниці забитих та пропущених м’ячів перевага підопічних Пешича над «скуадрою адзуррою» колосальнаа – +122 проти +34.

Центровий збірної Сербії Нікола Мілутінов набирає в середньому 14,0 очок, 9,6 підбирань і 1,0 блок-шот на турнірі. Литовець Йонас Валанчюнас демонструє схожу статистику – 13,6 очка, 9,2 підбирання та 1,2 блок-шота. Дуель центрових обох команд стане однією з вирішальних в цьому матчі. Сербія в середньому за гру робить 9 перехоплень, набирає 25,2 очок після втрат суперника та 22,8 зі швидкого відриву. У литовців ці показники становлять 4, 12,6, 10,6 відповідно. Здатність Сербії пришвидшувати темп є її головною перевагою. Литва може відповісти точністю триочкових 45,4%, що є найкращим показником на турнірі. Команда Максвітіса реалізувала всі 9 перших спроб в матчі з США. Серби кидають з дальньої дистанції з показником 37,6%, що є доволі непоганим показником. Команда Пешича володіє більшим представництвом НБА (Філіп Петрушев, Богдан Богданович, Нікола Йовіч) в той час як у Литві за океаном виступає тільки Валанчюнас. Команда Максвітіса буде робити ставку на досвід Євроліги та зіграність Рокаса Йокубайтіса, Томаса Дімши, Ігнаса Браздейкіса, Донатаса Мотеюнаса, Тадаса Седекерскіса, Міндаугаса Кузмінскаса. Сербія вважається невеликим фаворитом зустрічі, не дивлячись на перше місце Литви в групі.

США – Італія
5 вересня, Маніла, 15:40

США програли Литві (104:110) в останньому матчі групового етапу, пропустивши найбільшу кількість очок за всю історію виступів на чемпіонаті світу. Головний тренер Стів Керр нарвався на критику, але в цілому нічого страшного для американців не сталося. США мали право на помилку і скористалися їм. Головне зробити правильні висновки, щоб не допускати подібного в плей-офф. Поразка від Литви я певній мірі навіть зіграла на руку США. В чвертьфіналі вони вийшли на Італію, яка виглядає менш впевнено порівняно з Сербією.  Крім того, по сітці плей-офф підопічні Керра уникнуть зустрічі з Канадою до фіналу. Сама ця збірна з 7 гравцями НБА в складі потенційно могла створити найбільші проблеми США через схожість стилю гри. Лідером збірної США є Ентоні Едвардс, який в матчі з Литвою набрав 35 очок і ледь не дотягнув до історичного рекорду ЧС. Всі інші його партнери не подолали планку в 14 балів, але Мікал Бріджес, Джейлен Брансон, Остін Рівз, Паоло Банкеро, Тайріз Халібертон здатні в будь-який момент додати. Очікують якісної гри від Брендона Інгрема, який перед ЧС вважався потенційною першою опцією атаки США, але поки що набирає у середньому 5,2 очки на турнірі.

Італія дещо несподівано стала першою в своїй групі. Підопічні Джанмарко Поцекко на старті турніру поступилися Домініканській республіці (82:87). Головна сила Італії – захист. Команда пропустила всього 76 очок від Сербії, знизивши середню результативність суперника на 28,7 очок. Ключовий матч групи з Пуерто-Ріко (73:57) також був виграний в захисній манері. Ніколо Меллі, Луїджі Датоме, Стефано Тонут, Сімоне Фонтеккіо та Джампаоло Річі спробують обмежити американців на периметрі та під кільцем, хоча це дуже важка задача. США набирають у середньому 101,4 очка на турнірі. Американці вище класом і, скоріш за все, віднесуться до гри з Італією зі всією серйозністю, враховуючи провал проти Литви. Тим не менш, Поцекко є чудовим мотиватором та вміє добувати результат, коли в нього ніхто не вірить. Італія виграла 14 з 15 своїх останніх матчів, маючи в суперниках Сербію (двічі), Іспанію, Грецію, Бразилію та ряд інших міцних команд. Шансів обіграти США у Італії відверто мало, але якщо американці будуть діяти недбало як в матчі з Литвою, то можуть зіткнутися з серйозними проблемами на паркеті.

Німеччина – Латвія
6 вересня, Маніла, 11:45

Збірна Німеччини просто знищила Словенію (100:71) в матчі за перше місце в групі. Команда Горді Херберта провалила першу чверть (11:25), але потім виграла всі інші з двозначною різницею. Німців навіть не зупинив конфлікт Херберта та лідера команди Денніса Шрьодера в стартовій десятихвилинці. Гравець та тренер швидко в усьому розібрались, командна гра після сутички, яка ледь не звершилася бійкою, стала тільки краще. Шрьодер є беззаперечною першою опцією Німеччини, набираючи в середньому 19,8 очки за турнір. Особливо важливо, що розігруючий найкраще проявив себе в ключових матчах з сильними суперниками Австралією (30 очок, 8 передач) та Словенією (24 очки, 10 передач). Проти Японії, Фінляндії та Грузії йому не довелося особливо навантажувати себе, оскільки партнери Айзек Бонга, Даніель Тайс, Моріц Вагнер, Йоханнес Фойгтманн чудово справлялись з задачею розгрому опонентів і без нього. Німеччина виграла всі 5 матчів групового етапу з загальною різницею + 103, певні проблеми були тільки в грі з Австралією (85:82). Поки що команда Херберта чудово справляється навіть без форварда «Орландо» Франца Вагнера, який на початку ЧС травмував гомілковостоп і досі до кінця не відновився.

Латвія – головна сенсація чемпіонату світу. Перша участь в турнірі і відразу вихід до чвертьфіналу. Італійський головний тренер Лука Банкі переписав історію баскетболу в країні. Потрапляння Латвії до вісімки найсильніших вражає ще більше, якщо вдатися до деталей. Команда лишилася своєї головної зірки – центрового «Бостон Селтікс» Крістапса Порзінгіса. Він підримував команду в Індонезії і продовжить робити це на Філіппінах, але тільки з лави запасних. Втрата Порзінгіса та атакувального захисника Дайріса Бертанса по ходу турніру (розрив підколінного сухожилля) не завадила Латвії вийти з «групи смерті» ЧС, відправивши в матчі за 17-32 місця одного з головних претендентів на титул збірну Франції (88:85). Крім того, команда Банкі розібралася з Іспанією (74:69), нанісши поки ще діючим чемпіонам світу фатальну поразку. Латвія не справилася лише з Канадою (75:101), хоча вела в рахунку протягом 19 із 40 хвилин. Артурс Жагарс, Давіс Бертанс, Роландс Смітс, Андрейс Гражуліс спробують створити ще одне диво в матчі з Німеччиною. Латвійці навіть близько не є фаворитом, але їм не звикати до цього статусу.

Канада – Словенія
6 вересня. Маніла, 15:30

Канада впевнено виграла перший груповий етап, розгромивши Францію. Латвію та Ліван з загальною різницею + 111 (кращий результат на цій стадії серед всіх учасників ЧС). Тим більше здивувала поразка команди Жорді Фернандеса на другому етапі від достатньо скромної Бразилії (65:69), яка втратила через травму ключового розігруючого Рауля Нето. Канада поставила себе в складне положення і змусила фанатів чимало похвилюватися в вирішальній зустрічі з Іспанією (88:85), поступаючись більшу частину матчу та вирвавши перемогу в кінцівці. Шей Гілджес Александер (30 очок, 7 передач) традиційно став кращим в команді. Шей, який на турнірі набирає у середньому 21,8 очки, нарешті отримав вагому допомогу від відомих гравців НБА Ар Джей Баррета (16 очок) та Діллона Брукса (22 очки), які до цього не відзначилися занадто якісною грою, а у матчі з Бразилією взагалі набрали 6 баллів в графі результативності на двох. Келлі Оліник, Лугенц Дорт, Дуайт Пауелл та Нікейл Александер-Вокер теж мають виступати стабільніше, щоб Канада повернула собі запал стартових матчів.

Словенія виконала ключове завдання, обігравши Австралію (91:80) в передостанньому матчі групи. В грі за перше місце з Німеччиною (71:100) команда Александра Секуліча особливо не напружувалася. Хоча на той момент існував реальний ризик потрапити в половину сітки США у випадку другого місця в групі. Лука Дончич домінує на ЧС, набираючи 26,4 очки в середньому за гру. Залежність Словенії від Дочнича ще більша, ніж у Канади від Гілджес-Александра. Скоріш за все, Лука перекидає Шея в майбутньому матчі. В теорії цього може вистачити для перемоги, але Дончичу не завадила б пристойна допомога від рольовиків Клемена Препеліча, Майка Тобі та Жиги Дімеца. Словенія здивувала, досить легко здолавши Австралію, яка за підбором виконавців та ігровим стилем дуже схожа на Канаду. Цілком можливо, вдасться повторити тріумф. Канада в останніх матчах вже не виглядала такою грізною силою, як на початку турніру.

Джерело

Новости Украины