ЗСУ почали самопідготовку до опанування винищувачів F-16 близько року тому — пілот «Джус»

Були організовані додаткові курси англійської мови, проводилося вивчення літаків, їх кабіни, ініціативно створені симулятори.

Українські пілоти почали самопідготовку до опанування F-16 ще минулої весни / фото  US Air Force

Українські пілоти почали самопідготовку до опанування винищувачів F-16 близько року тому. Льотчики покращували англійську, вивчали будову літака та читали книжки про F-16.

Про це розповів український пілот із позивним «Джус» в інтерв’ю українській службі «Голосу Америки».

«Насправді ця підготовка розпочалася ще десь в кінці минулої весни. Тобто, коли ми вже загорілися цією ідеєю отримати нові літаки і навіть коли й близько не було сигналів, що це реалістично. Але все ж таки це стало такою великою мотивацією для наших пілотів, особливо молодих, перспективних, тих, хто знає англійську мову. І поступово ми запускали цю ідею самопідготовки, оскільки бачили, що політики роздумують, оцінюють і поки немає жодних серйозних серйозних кроків щодо підготовки, то самоініціативно почали додатково займатися англійською мовою, додатково займатися вивченням літака як такого, починаючи просто з читання мануалів, книжок по F-16. Насправді на початку це була вільна програма, тобто хто хоче вибирає F-15, F-18 і так далі ну, а потім, звісно, вже сконцентрувалися, коли стало зрозуміло, що державна позиція є щодо F-16», – заявив він.

Відео дня

За словами пілота, були організовані як очні додаткові курси англійської мови, так і заочні дистанційні. Проводилося вивчення літаків, їх кабіни, ініціативно створені симулятори.

«Тобто це не порівняти з повноцінними сертифікованими тренажерами, але це все дає змогу базово ознайомитися з кабіною, з режимами роботи тих чи інших систем і з певними процедурами. Тобто ти можеш відпрацювати запуск двигуна, зліт, посадку, якісь базові тактичні прийоми і так далі. Це все наближає нас до успішного освоєння цих літаків в найкоротші терміни, бо приїдуть не нульові люди, які взагалі той F-16 бачили на картинці лише, а вже люди, які усвідомлюють, що це таке, усвідомлюють різницю, оскільки обрані пілоти – це вже пілоти з доволі серйозним досвідом польотів на наших літаках. І єдине, що потрібно – це от якраз зрозуміти ті пробіли, ті відмінності, на які треба звернути найбільше уваги, щоб швиденько перевчитися на нові літаки», –  зазначив «Джус».

Ескадрильями: український генерал розповів, скільки F-16 потрібно Україні

До Європи виїхали передові групи для вивчення процесу навчання українських пілотів — Ігнат

Постачання F-16 Україні у кращому випадку триватиме кілька місяців — ВПС США

Парламентська асамблея НАТО зробила заяву щодо F-16 для України

Підготовка українських пілотів на винищувачах F-16

Пілот Збройних сил України з позивним «Джус» повідомив, що Україна вже передала партнерам список авіаторів для навчання на винищувачах F-16. Зараз розробляється послідовність підготовки льотчиків. Він наголосив, що оцінка про можливість навчання пілотів можуть на F-16 за 4-6 місяців є реалістичною.

Про готовність навчати українських пілотів вже заявили Нідерланди, Португалія та Велика Британія.

Крім того, генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що до програми підготовки пілотів ЗСУ може приєднатися Німеччина. Він додав, що головним постачальником винищувачів F-16 є США, і після відповідного оголошення президента країни, Штати теж будуть здійснювати підготовку українських авіаторів.

Джерело

Новости Украины