Звільняв Слов’янськ та пройшов Дебальцево: Історія бійця Закарпатської бригади, який на фронті з 2014 року

Звільняв Слов'янськ та пройшов Дебальцево: Історія бійця Закарпатської бригади, який на фронті з 2014 року

Богдан, офіцер психологічної групи 128 окремої гірсько-штурмової бригади, в ЗСУ з 18 років, перший контракт підписав ще в 2013-му.

Як розповідають на сторінці «Закарпатського легіону», Богдан спершу служив старшим механіком-водієм танка Т-64Б в танковій бригаді. Бойове хрещення отримав у 2014 році.

«Ми звільняли Слов’янськ та інші населені пункти Донеччини, в ході боїв мій танк неодноразово підбивали. Там я відчув на собі, що таке війна, там були перші втрати бойових побратимів. В одному з боїв загинув командир екіпажу. Міна прилетіла поруч із танком, а він у цей час був на броні. На жаль, евакуювати його не змогли… Тою ж міною поранило й мене – осколок залетів під око. Але мені пощастило, рана була неважкою», — розповідає захисник.

Богдан розповідає, що найбільш запеклі бої в зоні АТО я пройшов у Дебальцевому на початку 2015-го. Тоді воїна вдруге поранили – прилетів касетний боєприпас зі «Смерча». І знову пощастило, рана виявилася неважкою.

У 2016 році, в період відносного бойового затишшя, Богдан вступив у вищий військовий навчальний заклад – відчув, що хочу змінити спеціалізацію. Так і став офіцером-психологом.

А в 2020-му захисник підписав контракт зі 128 окремою гірсько-штурмовою Закарпатською бригадою. Із першого ж дня повномасштабного вторгнення перебуває в зоні бойових дій.

«Ми всі розуміли, що почалася справжня війна, але не думали, що буде так жорстко. Спершу росіяни мали велику перевагу, проти невеликого підрозділу могли розгорнути три танкові батальйони. Проти нас працювала авіація, ствольна й реактивна артилерія, танки, міномети. Це був найпекельніший період, який не можна порівнювати із зоною АТО-ООС. Але ми вистояли, зупинили ворога. А далі самі пішли в наступ», — розповідає Богдан.

Зараз Богдан як психолог багато їздить по підрозділам бригади, спілкується з бійцями та допомагає і підтримує в інколи не простих моральних ситуаціях.

«Яка найбільша психологічна проблема, яку бачу, спілкуючись з бійцями? Неготовність сприйняти той факт, що люди потрапили сюди не на якийсь період, а для забезпечення життя всієї нації. У кожного свої демони, які не дають вночі спокійно спати. То я намагаюся скерувати людей у правильному напрямку, моя ціль – допомогти їм», — додає військовий психолог.

Богдан переконаний, що незважаючи на всі труднощі захисники тримаються, «адже нам ще Крим звільняти!».

Джерело

Новости Украины