​​Війна за нафту. Жнива

Фото: ОГПУ/Telegram Пожежа на НПЗ «Лукойл» у Нижньогородській області внаслідок атаки дрона, 12 березня 2024 р.

Скажімо так, візуально уламки збитих дронів, відео та фото того, що прилітає до цілей у РФ, і макета, який показувала заступниця міністра Мінстратегрому, збігаються з ймовірністю 99,9 %. 

Але нехай будуть «невідомі дрони». 

Точності вистачає. На щастя, цілі — це колони грубого очищення нафти, часткового відбензинювання, завбільшки з висотний будинок.

Проникної здатності теж достатньо — пучки проводів згоряють у пожежі, блоки вакуумної переробки або атмосферну піч пробивають вибухом, парові насоси теж вразливі.

Кожна установка очищення — 90–110 млн доларів, їх замовляють для кожного об’єкта індивідуально, на виготовлення потрібно від 9 до 14 місяців.

Колони крекінгу виробляють на Заході, і знадобиться багато танців з бубном через прокладки, паралельний імпорт, різні схеми, які і здорожчать саму установку, і подовжать терміни її монтажу.

Тобто ми б’ємо в найуразливіші ділянки НПЗ, зупиняючи техпроцес.

Ціль — нафта. Українські оперативні можливості ростуть

Фото: bastion.tv У Рязані безпілотники атакували нафтопереробний завод Роснафти, 13 березня 2024 року

Крім витрат на ремонт, ще й місяці простою. 

Судячи з вереску Z-блогерів і російських ЗМІ про ядерну зброю, чергове відсунення фронту на 800 км й інші кари від Медведєва, кремлівському режиму дуже боляче.

Учора прилетіло по Рязанському НПЗ — уражено дві установки АВТ-6, сильна багатогодинна пожежа.

У вівторок задіяли пожежний поїзд до Кстова, коли там горіла колона. 

Ось вам і удари по Москва-Сіті — а спочатку були смішки через вибиття двох вікон.

Удари по Москві. Чому це важливо

Потім виявилося, що це були вікна в міністерствах — підтвердили точність, що важливо за умов РЕБ, якої в Москві є і є чимало. 

Тоді показали росіянам, що хвиля дронів загрожує дачам і будинкам перших осіб, включно з одним геополітиком Ново-Огарьово. 

І не допомагають проти них ні частини ППО, ні ешелони ПРО, які мали збивати американські ракети.

Довелося тягнути «Панцирі» Міноборони й організовувати пости спостереження зі стрілецьким озброєнням.

Фото: currenttime.tv Нові системи ППО «Панцир С-1» біля селища Заріччя Московської області, приблизно за 10 км від Ново-Огарьова, де розташована резиденція Володимира Путіна.

Як музика для вух, тріскотня автоматів і кулеметів під завивання двигунів наших дронів — відригуються реферати генералів ППО про те, як будуть збиті всі цілі, і всі казки, як виконані завдання на навчаннях з Вірменією.

Не здатні захистити ні столицю, ні літаки ядерної тріади, ні головну базу флоту, ні ключову годівницю режиму. 

Тільки дачу одного старигана, який хоче правити вічно.

До речі, захистити проти ідеальних цілей — поршневих дозвукових дронів, які торохтять у небі як трактор. 

Піднімай летючий радар А-50, засікай цілі, наводь на нього літаки з глибини й мобільні групи. 

Але так, їх же збили, а по ангару заводу, де літаки піднімали завдяки капітальному ремонту й модернізації, прилетіли дрони — пробили дах у трьох місцях. 

Є дані, що капітальний ремонт тепер у рази складніший.

Вражені вашою невдачею.

А ми ось узяли й перенесли зусилля: Туапсе, Таганрог, а то Крим, а то Керченський міст.

Маневруйте силами й засобами, створюйте пости ЗНО, витрачайте на ППО, витрачайте дорогоцінні ракети, які дорожчі за «бобрів» й інший зоопарк.

А нині, напередодні посівної та відповідного зростання цін, ще й нафтопереробні заводи. 

Вони розташовані здебільшого в європейській частині РФ, ми дістаємося до них з виробництвом нових дронів літакового типу.

Зауралля ж не витягне просідання — тож стратегічно цілі обрані ідеально. 

Буде колапс із паливом у фермерів — добре: РФ один з найбільших експортерів пшениці.

Будуть проблеми з експортом пального за валюту — ще краще: федеральний бюджет наповнюють в основному завдяки нафтодоларам, а кубушка ФНД вичерпується.

Завод Роснафти в Туапсе досі не запустили після наших ударів — спочатку говорили про місяць, потім лунали версії про три. 

Подивимося, як піде із запчастинами й компетенціями далі — у вас теж мобілізація на СВО спеців і немає доступу до західних технологій.

Фото: тг-канал Мой Туапсе Наслідки атаки на нафтобазу Роснафти в Туапсе

У Кстові на Нижньогородському «Лукойлі» вийшла з ладу установка крекінгу після пожежі (там американський компресор), з ураженням колони очищення випало 2,5 % усієї переробки РФ.

Ринок відреагував: у прямому ефірі наші дрони влітають у колону підприємства, яке доти виробляло 11 % російського бензину; тож його ціна зросла на 1,4 % за день. І підросте ще після мінімум чотирьох вибухів на НПЗ у Рязані та зупинки виробництва на Новошахтинському заводі внаслідок «падіння уламків збитих дронів».

Курочка по зернятку, як сказав один відомий дзюдоїст. 

Війна має свою ціну — не все ж вам реготати з наших убитих дітей в Одесі та порізаних вибитими шибками мешканців звичайної панельки у Кривому Розі. Потрібно сплачувати рахунки.

Фото: ДСНС Знищений дроном будинок в Одесі, де загинули 12 людей, серед яких п’ять діток.

Стратегічні бомбардування дронами, що несуть потужну бойову частину на 1000+ км. Зниження виробництва нафтопродуктів мінімум на 6 %. Падіння експорту.

Схоже на сюжет фантастичного фільму, але ми робимо це і робимо саме зараз.

Кирило Данильченко ака Ронін 

Джерело

Новости Украины