Чому на городі гіркнуть огірки та як цьому запобігти: пояснення науковця з Чернівців

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Огірки-корнішони. Суспільне Луцьк

Огірки гіркнуть на городі через накопичення кукурбітацину. Це речовина, яка виробляється рослиною, як захисний механізм, у відповідь на стрес. Найвища концентрація цієї речовини у листі, стеблах та коренях огірка — тут вона потрібна для захисту від шкідників.

За нормальних умов в огірках ця речовина міститься тільки у листі та стеблі, але через несприятливі фактори вона виробляється ще і у плодах. Суспільне Чернівці запитало кандидата сільськогосподарських наук Михайла Соломійчука, як уникнути вироблення кукурбітацину в огірках.

Причини накопичення кукурбітацину в огірках:

  • нестача вологи при тривалій посусі або порушення водного балансу,
  • полив холодною водою,
  • різкі коливання температур. Зокрема, йдеться про спекотні дні, які замінюються холодними ночами,
  • надмірне стресове освітлення або постійний дефіцит світла.

Найбільше кукурбітацину накопичується у шкірці та біля основи огірка — там, де плід кріпиться до стебла, каже Михайло Соломійчук. Сама серцевина овочу переважно залишається без змін.

"Якщо ви хочете врятувати вже гіркий огірок, достатньо товсто зрізати шкірку та видалити 1-2 сантиметри плоду біля його основи. При маринуванні, солінні чи квашенні гіркий смак зникає під дією солі та високих температур", — розповідає Соломійчук.

Огірки. Суспільне Луцьк

Як запобігти накопиченню кукурбітацину в огірках

Аби уникнути накопичення цієї речовини, огірки потрібно регулярно поливати, відстояною водою при засусі, та облаштовувати затінок від прямого різкого сонячного проміння у спекотні дні.

"Для збереження вологи в ґрунті — мульчувати сухою травою. Крім цього, зараз є гібриди огірків зі зниженою здатністю до накопичення кукурбітацину", — каже Соломійчук.

Новости Украины