Сибіга закликав світ зберігати пильність на тлі «мобілізаційних навчань» у Білорусі

Сибіга закликав світ зберігати пильність на тлі «мобілізаційних навчань» у Білорусі

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга закликав міжнародну спільноту зберігати пильність на тлі «мобілізаційних навчань» у Гродненській області Білорусі.

Про це він заявив у соцмережі X, передає Укрінформ.

«З 20 червня по 2 липня військовий комісаріат Ошмянського району повідомляє приблизно 2000 призовників та облаштовує попередні пункти збору. Хоча офіційно ці дії кваліфікуються як звичайна перевірка даних, вони слугують тактикою залякування сусідніх держав», – зазначив Сибіга.

Глава МЗС України підкреслив, що керівництво Білорусі не виявляє наміру до деескалації, а натомість Мінськ посилює свою військову присутність поблизу кордонів України та країн НАТО.

Ця стратегія, на думку міністра, відповідає інтересам Кремля з використанням політичного шантажу, який прямо суперечить публічним заявам білоруського керівництва щодо миру.

Очільник МЗС додав, що Україна продовжує уважно стежити за діяльністю Білорусі, повторює свої застереження Мінську щодо поглиблення участі в російській агресії та закликає міжнародну спільноту посилити тиск на режим Лукашенка.

Як повідомлялося, раніше Інститут вивчення війни (ISW) застерігав, що Росія може спробувати задіяти договір про колективну безпеку Союзної держави у спробі втягнути Білорусь у війну проти України, щоб використати білоруську живу силу та навчальні ресурси.

Однак 24 червня речник Держприкордонслужби Андрій Демченко заявив, що на сьогодні на кордоні з Білоруссю немає ударного угрупування, готового до вторгнення в Україну.

Джерело

Новости Украины