
Росія втрачає позиції, в самій країні наростає невдоволення війною, у такий момент важливо посилити тиск на Москву та допомогу Україні.
Про це заявив прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер після зустрічі у форматі E5 у Берліні, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Є чіткі ознаки того, що мірою того, як Росія втрачає позиції, її економіка зазнає труднощів, настрої в Москві повертаються проти війни Путіна. Тож це справді важливий момент для посилення тиску на їхню економіку за допомогою нових санкцій та надання Україні більшої військової підтримки. Ми прагнемо просувати це далі, і це має стати першим пунктом порядку денного на саміті НАТО за пару тижнів», — сказав Стармер.
Він зазначив, що минулого тижня на саміті G7 його учасники підтвердили свою непохитну підтримку України та можуть повторити сьогодні свою «рішучість використати новий імпульс України».
Українці, за словами політика, дедалі частіше здатні відтісняти Росію на полі бою.
«Це значною мірою стало головною подією цього року», — зауважив британець.
Другим ключовим питанням на саміті в Анкарі має стати, за його словами, розбудова більш «європейського» НАТО. Спільною метою має бути рішуче зміцнення європейського лідерства та суверенних спроможностей, звісно, працюючи в повній координації зі Сполученими Штатами. Саме це необхідно для забезпечення безпеки європейських країн, стримування тих, хто бажає їм зла, і збереження найуспішнішого військового альянсу в історії, — додав Стармер. "Це великий стратегічний виклик сьогодення перед чіткою та зростаючою загрозою, з якою ми стикаємося", — визнав він.
Стармер запевнив, що Велика Британія готова впровадити найбільше стійке зростання фінансування оборони з часів Холодної війни. Важливим є не просто збільшити витрати на оборону, а повністю переглянути те, як гроші витрачають, щоб врахувати уроки України та гарантувати готовність протистояти загрозам сьогоднішнього й завтрашнього дня, — підкреслив політик.
Він також зазначив, що оновлення європейської оборони має підкріплюватися зміною поколінь у європейському промисловому співробітництві, адже реальність сучасної війни полягає в тому, що необхідно бути здатними перевершити ворога в інноваціях та обсягах виробництва.
Участь у зустрічі Європейської п’ятірки в Берліні 24 червня, окрім Стармера, який кілька днів тому оголосив про свою відставку, взяли канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, президент Франції Еммануель Макрон, прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні та прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск. Генеральний секретар НАТО Марк Рютте долучився до зустрічі через відеозв'язок з Вашингтона, де він зустрічається з президентом США Дональдом Трампом.
Саміт НАТО має пройти в Анкарі (Туреччина) 7-8 липня цього року.
Фото: ОП
