«Виглядає щонайменше абсурдно»: мер Бучі про вручення підозри своєму заступнику. Що каже сам Чейчук

Заступник міського голови Бучі Дмитро Чейчук, якого обвинувачують у розтраті бюджетних грошей. Facebook/Дмитро Чейчук

Міський голова Бучі Київської області Анатолій Федорук прокоментував вручення підозри своєму заступнику Дмитру Чейчуку у розтраті понад трьох мільйонів бюджетних гривень на відновленні будинків після окупації РФ. На підозру відреагував і сам Чейчук.

Про це Анатолій Федорук та Дмитро Чейчук 25 червня написали на своїх сторінках у Facebook.

"Я діяв і діятиму виключно в межах закону та своїх повноважень. Усі необхідні докази будуть надані стороні обвинувачення, а далі їм дасть оцінку суд", — заявив Дмитро Чейчук.

Як написав на своїй сторінці у Facebook міський голова Анатолій Федорук, ще у грудні 2022 року Бучанській міській раді стало відомо про кримінальне провадження щодо цих робіт. І тоді, міська рада, за його словами, одразу звернулась до судових експертів.

"Було проведено комплексну судово-економічну та будівельно-технічну експертизу. Висновок експертів чіткий: жодних порушень і жодного завищення вартості робіт не встановлено", — заявив Федорук.

Він називає цю ситуацію "щонайменше абсурдною".

"Дмитро Чейчук у цій ситуації виконував свій службовий обов’язок. Маючи делеговані повноваження, він підписав акти виконаних робіт. Це його посадова функція, а не самостійне визначення цін на будівельні матеріали", — йдеться у дописі посадовця.

Що кажуть у прокуратурі

У Київській обласній прокуратурі напередодні, 24 червня, повідомили, що вручили підозру Дмитру Чейчуку за розтрату понад трьох мільйонів гривень під час відновлення п’яти поруйнованих війною багатоповерхівок.

За версією слідства, була застосована класична корупційна схема, коли у звітних документах прописуються завищені ціни на товари і послуги, а різниця — осідає у кишенях учасників оборудки. І саме Чейчук тоді відповідав за укладення договірів з підрядниками та візував усі документи.

Заступнику голови Бучі вручили підозру у завищенні на понад 3 млн грн вартості відновлення будинків після окупації РФ. Telegram/Київська обласна прокуратура

Справу розслідують за ч. 5 ст. 191 КК України — розтрата чужого майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем в умовах воєнного стану, а також за ч. 4 ст. 191 КК України — розтрата майна у великих розмірах, вчинена повторно в умовах воєнного стану. Посадовцю загрожує до 12 років позбавлення волі.

Читати ще

Читати ще

Міський голова з Українки отримав підозру у заволодінні землею та розтраті коштів на понад 75 млн грн

Джерело

Новости Украины