Україна і Польща підтвердили стратегічне партнерство у Гданську — Кондратюк

Україна і Польща підтвердили стратегічне партнерство у Гданську - Кондратюк

Головним результатом чергового засідання Міжпарламентської асамблеї Україна — Польща, яке відбулося у Гданську, став діалог без ультиматумів і спроб нав’язування позицій.

Про це повідомила у телеефірі заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк, передає Укрінформ.

Вона наголосила, що засідання відбулося напередодні великої конференції з відновлення України та стало важливою платформою для діалогу між парламентарями обох країн.

«Ми провели, як на мене, дуже важливе засідання нашої парламентської асамблеї Україна — Польща… У цьому форматі парламенти — представницькі органи України і Польщі — можуть двічі на рік мати такі засідання. Це було вже 15-те засідання», — зазначила Кондратюк.

За її словами, ключовим результатом зустрічі став саме відновлений діалог між українськими та польськими парламентарями навіть у складних політичних умовах.

«Я побачила готовність як українських, так і польських політиків говорити про найскладніші питання без ультиматумів, без спроб нав’язати одне одному власну правду і без домінувань і погроз», — підкреслила заступниця голови ВР.

Кондратюк відзначила, що частина дискусій стосувалася історичних питань, однак наголосила на необхідності не допустити впливу певних маніпуляцій на стратегічне партнерство.

Україна і Польща, зауважила вона, мають право на власну історичну пам’ять, а історичні суперечки не мають «визначати наше майбутнє».

Окремо Кондратюк підкреслила важливість безпекового виміру співпраці: «Поляки розуміють величезну загрозу Росії… Україна насправді зараз несе до ЄС досвід і має найбільш досвідчену армію Європи. Для поляків дуже важливо, що ми разом з країнами Балтії могли б сформувати ту потужну вісь безпеки, а також і економічного розвитку mil-tech».

За її словами, польська сторона також підтримує поглиблення співпраці України з НАТО та Європейським Союзом.

«Польські політики зацікавлені у вступі України до НАТО, адже розуміють, що без цього безпекового виміру буде складніше всій Європі», — додала заступниця голови ВР.

Загалом, підсумувала Кондратюк, асамблея підтвердила сталість українсько-польського парламентського діалогу та спільне бачення європейського майбутнього двох країн.

Як повідомляв Укрінформ, у Гданську в середу, у переддень Міжнародної конференції з відновлення України (URС 2026) відбулася 15-та сесія Міжпарламентської асамблеї України й Польщі за участю близько 20 депутатів Верховної Ради та польського парламенту.

Фото: Тетяна Романенко, пресслужба ВР

Джерело

Новости Украины