Ввозив до країни авто під виглядом гуманітарки для ЗСУ: жителя Кривого Рогу обвинувачують у шахрайстві

Жителя Кривого Рогу затримали за шахрайство з фінансовими ресурсами. Поліція Дніпропетровщини

Жителя Кривого Рогу затримали за шахрайство. За даними слідчих, чоловік ввозив до України автомобілі під виглядом гуманітарної допомоги для потреб військових. Через несплату митних платежів сума завданих державі збитків становить близько двох мільйонів гривень. Справу скерували до суду.

Про це йдеться на сайті обласної поліції.

"Фігурант користувався печаткою благодійної організації, яку йому тимчасово передав знайомий, та підробляв гарантійні листи, нібито підтверджуючи необхідність автомобілів для військових частин. За цими фальшивими документами особи, які мали право на виїзд за кордон під час воєнного стану, імпортували транспортні засоби в Україну без сплати обов’язкових митних платежів, видаючи їх за гуманітарну допомогу", — сказано у повідомленні.

Правоохоронці встановили, що протягом року за такою схемою до України переправили 11 автомобілів, серед яких Land Rover, BMW X5, Volkswagen Touareg та Volvo. Далі авто продавали через інтернет та використовували в особистих цілях.

Криворіжцю повідомили про підозру за частиною 5 статті 27 та частиною 2 статті 222 Караються штрафом від 51 тисячі до 170 тисяч гривень із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років(шахрайство з фінансовими ресурсами) Кримінального кодексу України. Поліція встановлює всіх причетних до злочину.

Станом на 27 червня, матеріали справи щодо 55-річного чоловіка передали до суду, повідомили в обласній прокуратурі.

Джерело

Новости Украины