
Судитимуть командира батальйону безпілотних систем, через дії якого, за даними слідства, загинули 19 людей. ДБР
Справу щодо командира батальйону безпілотних систем, який, за даними слідства, 1 листопада 2025 року організував урочисте шикування та вручення відзнак для понад 100 військовослужбовців на території Дніпропетровщини, скерували до суду. Під час заходу РФ завдала удару по місцю збору підрозділу, внаслідок якого загинули 19 людей.
Про це повідомили на сайті Державного бюро розслідувань.
Російські війська здійснили комбіновану атаку двома балістичними ракетами, ймовірно типу "Іскандер", та безпілотниками "Герань". Смертельних травм зазнали 12 бійців та семеро цивільних. Ще 36 військовослужбовців було поранено.
"Встановлено, що командир батальйону організував урочисті заходи з нагоди річниці створення батальйону та нагородження особового складу всупереч чинним наказам військового командування, які прямо забороняли шикування та масове скупчення особового складу поза укриттями. Навіть після оголошення повітряної тривоги та ракетної небезпеки захід не було припинено, а військовослужбовців не розосередили", — написав генеральний прокурор України Руслан Кравченко.
За даними розслідування, напередодні у внутрішніх чатах поширили дані про місце, час проведення заходу, кількість учасників і геолокацію, які стали відомі росіянам. Їх використали для коригування ракетного удару.
Командиру батальйону інкримінують недбале ставлення до військової служби в умовах воєнного стану, що спричинило тяжкі наслідки (частина 4 статті 425 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає до восьми років ув’язнення.
Що відомо про комбінований удар РФ по військових на Дніпропетровщині 1 листопада
1 листопада російська армія завдала два удари по центру одного із селищ на Дніпропетровщині. Місцеві жителі раніше повідомляли журналістам Суспільного, що спершу був удар балістичної ракети і майже одразу — безпілотника. На момент удару було відомо про чотирьох загиблих місцевих мешканців, зокрема двох дітей, та ще чотирьох поранених і шістьох зниклих безвісти.
Однак 3 листопада стало відомо, що на місці ракетного удару також перебували військовослужбовці 35-ї бригади морської піхоти. За словами родичів, військові прибули в цей населений пункт для нагородження, яке влаштувало керівництво бригади. Родичі також повідомили Суспільному, що ніхто з бригади з ними не звʼязувався і про те, що трапилося з їхніми близькими, не повідомляв.
Наші кореспонденти дізналися, що відбулося після балістичного удару по військових на Дніпропетровщині та чому рідні не мали інформації про те, що сталося з їхніми близькими.
Також Суспільному вдалося поспілкуватися з військовим, який 1 листопада також приїхав на нагородження.
