Міський голова з Українки отримав підозру у заволодінні землею та розтраті коштів на понад 75 млн грн

Міський голова Українки Олександр Туренко. Олександр Туренко/Facebook

Міському голові Українки на Київщині повідомили про підозру в заволодінні землею та розтраті бюджетних коштів на понад 75 млн гривень.

Про це повідомила Київська обласна прокуратура.

Як розповіли Суспільному джерела у правоохоронних органах, йдеться про міського голову Українки Олександра Туренка.

За даними слідства, посадовець організував схему оформлення земель водного фонду на підставних осіб. Після цього частину ділянок легалізували через договори купівлі-продажу.

Також правоохоронці вважають, що у 2025 році підозрюваний повторно заволодів землями водного та лісового фонду. За версією слідства, до документації та державних реєстрів внесли недостовірні дані, через що ділянки фактично "перемістили" на більш цінні території — у лісовий масив та прибережну захисну смугу річки Стугна.

Окремо слідчі розслідують можливу розтрату бюджетних коштів під час озеленення території громади. Йдеться про договір вартістю майже 8,5 млн гривень.

За інформацією прокуратури, до актів виконаних робіт внесли понад 1500 годин роботи спецтехніки, хоча її використання не передбачали умови закупівлі. Попри це були підписані документи, на підставі яких підряднику перерахували понад 1,3 млн гривень із бюджету.

Загальну вартість земельних активів та коштів, які є предметом кримінального провадження, слідство оцінює у понад 75 млн гривень.

Прокуратура просить суд взяти підозрюваного під варту з можливістю внесення застави у розмірі 75 млн гривень, а також відсторонити його від посади.

Крім того, під час негласних слідчих дій у службовому кабінеті посадовця зафіксували розмови, які можуть свідчити про підготовку нових схем незаконної приватизації земель. Цим фактам ще мають надати окрему правову оцінку.

Джерело

Новости Украины